Славия поднесе голямата изненада на 18-ия кръг в efbet Лига, след като победи с 3:2 Лудогорец в Разград. Франко Русо си отбеляза автогол, а малко преди края на първата част Рик Джонатан изравни резултата. След почивката „белите“ хванаха шампионите на контраатаки и Мартин Сораков и Галин Иванов реализира във вратата на Симон Слуга, а силите на домакините стигнаха единствено за едно попадение на Кайо Видал.

Срещата на стадион „Хювефарма Арена” трябваше да се изиграе вчера, но заради обилния снеговалеж бе отложена с 24 часа. Първото поражение на Лудогорец у дома в първенството за сезона остави тимът на Георги Дерменджиев на 3-то място във временното класиране, на 5 точки от лидера ЦСКА, но и с мач по-малко. Столичани пък се изкачиха на 11-о място.

След равностойно начало, в което нямаше опасности пред двете врати, Славия откри резултата в 30 минута. Сон изпълни слаб тъч и Славия отне топката, а Галин Иванов пусна пас вдясно към Денислав Александров. Той опита остър пас към Мартин Сораков, но Франко Русо се хвърли на шпагат и с помощта на гредата топката влетя в разградската врата.

Лудогорец опита да отговори и Рик Джонатан можеше да изравни, но прати над напречната греда. Три преди края на първото полувреме разградчани все пак реализираха. Якуб Пьотровски овладя и подаде към Рик Джонатан, който шутира с десния крак и ударът се оказа неспасяем за Вуцов, който можеше да се намеси значително по-добре.

"Белите" удариха за втори път по своя съперник, още на старта на второто полувреме. Емил Мартинов проби през средата и изведе вдясно Денислав Александров. Юношата на Лудогорец пласира центриране в наказателното поле на бившия си клуб към Мартин Сораков, а 20-годишният нападател се извиси и с глава не остави шансове на Слуга.

Шест минути след това тимът на Златомир Загорчич вкара трети гол. Денислав Александров проби отдясно на скорост и даде пас в наказателното на Лудогорец. Защитата на "орлите" действа много колебливо и трима от Славия бяха непокрити, за да може Галин Иванов да пусне топката край плонжа на Слуга за 3:1.

Дермендижев реагира и извади след час игра и тримата си футболисти в атака, а техните места заеха Педро Нареси, Кайо Видал и Мунир Шуриар. В 65-ата минута Аслак Фон Витри получи добър диагонален пас вдясно. Нидерландският бранител финтира Венци Керчев и шутира с левия крак, но Вуцов спаси с лекота.

Седем минути след появата си на терена Кайо Видал се разписа. Сон овладя вляво и даде остър пас към бразилеца, който отблизо с глава намали резултата на 2:3. До края на мача домакините опитаха да наложат натиск, но рядко успяваха да заплашат вратата на Вуцов, а в редките случаи, когато правеха това, вратарят на "белите" бе на мястото си.

Лудогорец - Славия  2:3

Голмайстори: 0:1 Русо (30-автогол), 1:1 Рик (42), 1:2 Сораков (47), 1:3 Иванов (54), 2:3 Видал (67)

Лудогорец: Симон Слуга, Аслак Фон Витри, Франко Русо, Ноа Сонко Сундлерг, Сон, Якуб Пьотровски, Клод Гонсалвеш, Рик Джонатан, Тодор Неделев, Бърнард Текпетей, Квадво Дуа

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Велко Йеленкович, Виктор Генев, Венцислав Керчев, Емил Мартинов, Ерол Дост, Денислав Александров, Галин Иванов, Тони Тасев, Мартин Сораков