Роберт Левандовски реализира втория най-бърз гол в историята на Европейските първенства по футбол.

Левандовски даде аванс на Полша срещу Португалия с точен изстрел в 1:40 минута на мача от четвъртфиналите на континенталния шампионат в Марсилия, но поляците отпаднаха след изпълнение на дузпи.

Най-бързото попадение остава на Дмитри Кириченко от Русия, който се разписа в 67-ата секунда при победата над Гърция с 2:1 в груповата фаза на Евро 2004 в Португалия.

Предишното постижение за втори най-бърз гол бе на Роби Брейди, който вкара от дузпа за Ирландия срещу Франция в 1:59 минута на осминафиналите на Евро 2016.

Под номер 8 за най-бързите голове на европейски първенства е Христо Стоичков, който бележи в 2:27 минута за България при победата над Румъния с 1:0 на Евро 1996.

Прогнозирайте срещите от Евро 2016 ТУК и спечелете награди!