Шампионът Ювентус продължава уверения си поход към историческа шеста поредна титла в Серия "А", след като надделя с 2:1 при домакинството си на Милан в голямото дерби от 28-ия кръг на калчото.

"Бианконерите" изковаха успеха с гол в 96-ата минута на Пауло Дибала, а големият сблъсък в Торино беше изпълнен със съдийски грешки. Победният гол за "старата госпожа" падна от дузпа, за която "росонерите" имаха сериозни претенции към рефера Давиде Маса.

Юве пък протестира за два неотсъдени наказателни удара преди това – за подсичане срещу Пауло Дибала и за игра с ръка на Карлос Бака в наказателното поле. Освен това домакините претендират и за засада при гола на колумбийския стрелец на Милан. След края на дербито пък Бака тръгна да се саморазправя с Давиде Маса и само намесата на Винченцо Монтела предотврати грозни сцени.

Интер беше безпощаден при домакинството на Аталанта в директната битка за Лига Европа и се наложи с категоричното 7:1. Евер Банега и Мауро Икарди се отчетоха с по три гола. В сблъсъка за Генуа пък Сампдория излъга с 1:0 Дженоа и за първи път от 57 години насам постигна дубъл в дербито на Морския фар.

Рома пък постигна очаквана победа при визитата си на Палермо и Ивайло Чочев, който игра 90 минути. "Вълците" се наложиха с 3:0 в Сицилия.

Резултати и голмайстори:

Ювентус – Милан 2:1
1:0 Бенатия (30), 1:1 Бака (43), 2:1 Дибала (96-д)

Дженоа – Сампдория 0:1
0:1 Муриел (71)

Сасуоло – Болоня 0:1
0:1 Дестро (58)

Пескара – Удинезе 1:3
0:1 Сапата (20), 0:2 Янкто (51), 0:3 Теру (55), 1:3 Мунтари (83)

Наполи – Кротоне 3:0
1:0 Инсинье (32-д), 2:0 Мертенс (66-д), 3:0 Инсинье (70)

Интер – Аталанта 7:1
3:0 Икарди (17, 23-д, 26), 5:0 Банега (31, 34), 5:1 Фройлер (42), 6:1 Галиардини (52), 7:1 Банега (68)

Фиорентина – Каляри 1:0
1:0 Калинич (90+2)

Киево – Емполи 4:0
1:0 Инглесе (22), 2:0 Пелисиер (40), 3:0 Бирша (75), 4:0 Цезар (89)

Палермо – Рома 0:3
0:1 Ел Шаарауи (22), 0:2 Джеко (76), 0:3 Перес (90+1)

Лацио – Торино 3:1
1:0 Иммобиле (56), 1:1 Лопес (72), 2:1 Кейта (87), 3:1 Андерсон (90)