АПОЕЛ Никозия, където играе българинът Живко Миланов, отпадна на осминафиналите в турнира Лига Европа. Кипърският гранд загуби с 0:1 при гостуването си на Андерлехт и с общ резултат 0:2 напусна надпреварата.

Българският защитник Миланов беше титуляр в реванша и остана на терена през всичките 90 минути. Бившият нападател на Ботев (Пловдив) Вандер Виейра влезе като резерва в 77-ата минута за отбора от Никозия.

В 65-ата минута резервата Франк Ачеампонг с удар отблизо реализира единственото попадение в полза на белгийците, които продължават на четвъртфиналите в турнира.

В друга среща Бешикташ победи с 4:1 като домакин срещу Олимпиакос и продължава напред с общ резултат 5:2. Балканското дерби беше спечелено от турския отбор след две попадения на бившия холандски национал Райън Бабел, който се разписа в 22-ата и в 75-ата минута. Винсент Абубакар откри головата сметка за гранда от Истанбул още в 10-ата минута, а Ченк Тосун реализира четвъртия гол в 85-ата минута.

Почетното попадение за гърците беше дело на Тарик Елионуси 31-ата минута.

Повече от едно полувреме Бешикташ игра с човек по-малко заради червен картон на голмайстора Абубакар в 39-ата минута.

Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 у дома срещу Ростов и с общ резултат 2:1 продължава на четвъртфиналите в Лига Европа. Гол на Хуан Мата след асистенция на Златан Ибрахимович точно 20 минути преди края на редовното време осигури спокойствие за английския отбор, който се поздрави с крайния успех след изключително пестелива игра.

Вратарят на "червените дяволи" Серхио Ромеро се отличи с няколко добри спасявания, а преди почивката гредата спаси гостите от Русия след силен удар на Ибрахимович.

Бившият играч на Лудогорец (Разград) Андрей Препелица започна като титуляр за Ростов и беше заменен от Марко Девич в 79-ата минута на двубоя на "Олд Трафорд".

Шалке 04 отстрани Борусия, завършвайки наравно 2:2 при гостуването си в Мьонхенгладбах. "Миньорите" се поздравиха с крайния успех в германския сблъсък с общ резултат 3:3 и повече вкарани голове на чужд терен.

Андреас Кристиансен даде аванс за домакините в 26-ата минута, а в последните секунди на първата част Махмуд Дауд удвои аванса за Гладбах.

През втората част гостите от Гелзенкирхен достигнаха до решителните попадения чрез Леон Горецка в 54-ата минута и чрез Набил Бенталеб в 68-ата минута от дузпа.

Генк отстрани Гент след равенство 1:1 у дома в белгийския сблъсък на осминафиналите. Генк продължава на четвъртфиналите с общ резултат 6:3.

Олимпик Лион загуби с 1:2 като гост срещу Рома, но се класира напред с общ резултат 5:4. Муктар Диакаби откри резултата в полза на французите в 16-ата минута, но само минута след това Кевин Стротман изравни.

"Вълците" се поздравиха с успеха след автогол на Люка Тузар в 60-ата минута.

Аякс спечели с 2:0 у дома срещу датския Копенхаген и също ще участва на четвъртфиналите след победа с 3:2 в общия резултат. Голове на Бертранд Траоре и Каспер Долберг от дузпа през първата част осигуриха ценния успех в полза на холандците.

Резултати и голмайстори:

Краснодар – Селта 0:2 (1:4 общ резултат)
0:1 Майо (52), 0:2 Аспас (80)

Бешикташ – Олимпиакос 4:1 (5:1)
1:0 Абубакар (10), 2:0 Бабел (22), 2:1 Елионуси (31), 3:1 Бабел (75), 4:1 Дженк Тосун (84)

Генк – Гент 1:1 (6:3)
1:0 Кастане (20), 1:1 Верстрате (84)

Андерлехт – Апоел Никозия 1:0 (2:0)
1:0 Ачемпонг (65)

Борусия Мьонхенгладбах – Шалке 2:2 (3:3)
1:0 Кристенсен (26), 2:0 Дауд (45), 2:1 Горецка (54), 2:2 Бенталеб (69-д)

Рома - Лион 2:1 (4:5)
0:1 Диакаби (16), 1:1 Строотман (17), 2:1 Тусар (60-авт)