Наполи и Интер завършиха наравно 0:0 в голямото дерби от 9-ия кръг на Серия "А". Сблъсъкът на стадион "Сан Паоло" предложи много напрегнати минути и добри шансове за гол, но вратарите Пепе Рейна и Самир Ханданович спасиха всичко възможно.

От това равенство се възползва шампионът Ювентус, който разби с 6:2 като гост Удинезе и скъси разликата с непобедените до този момент лидери. В средата на първото полувреме "бианконерите" останаха с човек по-малко на терена, след като Марио Манджукич получи два бързи жълти картона. Срещу хърватина имаше дузпа, но съдийската бригада, която едва не опорочи мача, незнайно защо не използва системата за видео повторения VAR, която за пореден път служи в ущърб на торинци. Иначе с човек по-малко на терена, Юве наниза четири гола на клетите си домакини.

Винченцо Монтела вече може да се счита за сигурен пътник, след като Милан не успя да победи Дженоа на "Сан Сиро" – 0:0. Андрей Гълъбинов започна титуляр за гостите, а в 25-ата минута Леонардо Бонучи получи директен червен картон. С гол от фаул на Александър Коларов пък Рома постигна труден успех с 1:0 като гост над Торино, като преди този момент "вълците" не бяха застрашили сериозно вратата на "биковете".

Киево спечели дербито на Верона, след като се наложи с 3:2 над градския съперник.

Резултати и голмайстори:

Сампдория – Кротоне 5:0
1:0 Ферари (3), 2:0 Куалиарела (11), 3:0 Карпари (38), 4:0 Линети (71), 5:0 Ковнацки (76)

Наполи – Интер 0:0

Киево – Верона 3:2
0:1 Верде (6), 2:1 Инглесе (23, 30), 2:2 Пацини (55-д), 3:2 Пелесиер (73)

Торино – Рома 0:1
0:1 Коларов (69)

СПАЛ – Сасуоло 0:1
0:1 Политано (1)

Беневенто – Фиорентина 0:3
0:1 Бенаси (18), 0:2 Бабакар (47), 0:3 Теру (66-д)

Аталанта – Болоня 1:0
1:0 Корнелиус (71)

Милан – Дженоа 0:0

Удинезе – Ювентус 2:6
1:0 Перица (8), 1:1 Самир (14-авт), 1:2 Кедира (21), 2:2 Данило (47), 2:3 Ругани (52), 2:5 Кедира (59, 87), 2:6 Пянич (90)

Лацио – Каляри 3:0
2:0 Иммобиле (7-д, 41), 3:0 Бастос (49)