Петкратният първенец на Европа Ливърпул пропусна да си осигури първото място в група "Е" на Шампионската лига и класиране за следващия етап на турнира, след като завърши 3:3 като гост на испанския Севиля в двубой от петия кръг на груповата фаза.

Мърсисайдци имаха аванс от 3:0 на почивката, но допуснаха изравняване в последните секунди на мача след много слаба игра през втората част. Ливърпул не бе изпускал аванс от три гола от 2014 година, когато също завърши 3:3 с Кристъл Палас в мач от Висшата лига. Във временното класиране кръг преди края води Ливърпул с 9 точки, пред Севиля с 8, Спартак Москва с 6 и Марибор с 2 точки. В последните мачове Ливърпул приема Спартак, докато Севиля е гост на Марибор.

Водачът във Висшата лига Манчестър Сити продължава с отличното си представяне от началото на сезона, след като постигна пета поредна победа в група "F" на Шампионската лига. У дома "гражданите" се наложиха с 1:0 над шампиона на Холандия Фейенорд. Сити пропусна куп възможности в хода на мача, а играчите на Пеп Гуардиола трябваше да чакат чак до 88-мата минута, за да лiкуват. Тогава полузащитникът Илкай Гюндоган изведе в чешка уличка Рахийм Стърлинг и за английския нападател не бе проблем да отбележи, копвайки топката над вратаря на гостите Брад Джоунс. С успеха Сити си гарантира първото място в групата, като вече има 15 точки, шест повече от втория Шахтьор и с девет пред третия Наполи. Фейенорд е на последното място без актив до момента. В другата среща от групата в Неапол водачът в Серия "А" Наполи победи с 3:0 Шахтьор. Така Наполи ще се нуждае от победа над Фейенорд в последния си мач от групата и загуба на Шахтьор у дома от Манчестър Сити, за да продължи напред в турнира.

Тотнъм спечели група "Н" от Шампионската лига, след като победи с 2:1 Борусия Дортмунд остана три точки преднина срещу Реал Мадрид. Испанците ще останат втори в класирането заради загубата си на "Уембли" и равния на "Бернабеу", а Борусия и АПОЕЛ са равни на дъното с по две точки, но германците имат предимство от головата разлика. В същото време Реал разби с 6:0 АПОЕЛ Никозия. Българският бранител Живко Миланов обаче не беше на терена заради продължаващо лечение на контузия. С по два гола се отличиха Кристиано Роналдо и Карим Бензема, а по един добавиха Начо Фернандес и Лука Модрич.

Шампионът на Франция и полуфиналист в Шампионската лига през миналия сезон Монако няма да продължи участието си в европейските клубни турнири през пролетта, след като загуби с 1:4 като домакин от германския РБ Лайпциг. По този начин монегаските останаха с едва 2 точки след първите 5 кръга в група "F", в която водач и сигурен победител е турския Бешикташ с 11 пункта. Порто и РБ Лайпциг имат по 7 точки.