Лидерът Манчестър Сити продължи с впечатляващото си представяне и в 18-ия кръг на Висшата лига, след като срази Тотнъм с 4:1 у дома и записа 16-а поредна победа.

Илкай Гюндоган вкара важния първи гол през първото полувреме, след като замени Давид Силва сред титулярите, а в последните 20 минути Гражданите нанизаха още 3 гола, показвайки страхотен футбол. Рахийм Стърлинг продължи да вкарва, като се разписа на два пъти, а Габриел Жезус дори пропусна дузпа.

Градският съперник Юнайтед остана на 11 точки, след като спечели гостуването си на Уест Бромич с 2:1. Ромелу Лукаку вкара във втори пореден двубой, но отново не се зарадва и това даде поводи за коментари на английските анализатори.

Челси също стабилизира позицията си в четворката след труден успех над Саутхемптън, а Ливърпул отново се развихри на терена на Борнемут, вкарвайки 4 гола. Арсенал също е близо, а Бърнли продължава да впечатлява със своите 32 точки.

Евертън продължи с възхода си при Сам Алърдайс и след 4 успеха и равен в последните си 5 срещи, вече гледа към по-горните позиции.

Много интересно обаче е в дъното, където Кристъл Палас и Уест Хям тръгват нагоре и вече не са сред последните три. Орлите разбиха намиращия се в добра форма Лестър с 3:0 като гости и записаха 7-и пореден мач без загуба, така че работата на Рой Ходжсън дава резултат.

По подобен начин Дейвид Мойс вдъхнови Чуковете за класика на терена на Стоук и отборът взе 7 точки от последните 3 мача. И двата тима са с по 17, което прати в опасната зона Нюкасъл, който е с 8 загуби в 9 мача, Уест Бромич и Суонси.

Манчестър Сити – Тотнъм 4:1
1:0 Гюндоган 14, 2:0 Де Бройне 70, 3:0 Стърлинг 30, 4:0 Стърлинг 90, 4:1 Ериксен 93

Уест Бромич – Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Лукаку 27, 0:2 Лингард 35, 1:2 Бари 77

Борнемут – Ливърпул 0:4
0:1 Коутиньо 20, 0:2 Ловрен 26, 0:3 Салах 44, 0:4 Фирмино 66

Евертън – Суонси 3:1
0:1 Фер 35, 1:1 Калвърт-Люин 45+2, 2:1 Сигурдсон 64, 3:1 Руни 73 дузпа