В 32-ия кръг на Висшата лига Манчестър Сити се приближи само на победа от титлата, след като спечели лесно гостуването си на Евертън с 3:1.

Гражданите дръпнаха набързо с 3:0 до почивката и могат да грабнат короната в следващия кръг, когато при това ще приемат градския съперник Юнайтед, което би било наистина знаков триумф за хората на Пеп Гуардиола, които обаче така или иначе отдавна са сигурни на първото място.

След тях обаче до голяма степен се изясниха и участниците в Топ 4. Червените дяволи нямаха проблеми със Суонси и биха с 2:0, като играха много силно 60 минути, а Ромелу Лукаку стигна границата от 100 попадения във Висшата лига.

Ливърпул остана трети след доста труден успех над Палас, а Мохамед Салах за пореден път бе герой, като осигури триумфа с 29-ия си гол в Лигата за сезона. Тотнъм пък обърна Челси с 3:1 и дръпна с 8 точки пред Сините, които са 5-и.

Деле Али затвори устите на критиците си с два гола през второто полувреме, след като преди това Кристиан Ериксен бе изравнил с отличен удар. Голямата новина за Шпорите обаче, бе завръщането на Хари Кейн, който 3 седмици след контузията си в глезена, се появи от пейката, макар и да се очакваше да не играе до края на април.

В дъното важни победи в битката за оцеляване постигнаха Нюкасъл и Уест Хям, но битката продължава да бъде крайно оспорвана. Уест Бромич е само въпрос на време да изпадне, а Стоук и Саутхемптън продължават да бъдат в опасната зона, което ги поставя под сериозно напрежение.