Претендентите за титлата спечелиха мачовете си от 22-ия кръг във Висшата лига, въпреки че Ливърпул се измъчи доста, но все пак надви Брайтън като гост.

Мохамед Салах спечели дузпа малко след почивката, която сам реализира, за да донесе важния успех, който върна Червените на победния път след двете им поредни загуби.

Манчестър Сити нямаше проблеми срещу Уулвърхемптън у дома и се наложи с 3:0, за да остане на 4 точки от върха. Габриел Жезус оправда титулярното си място с нови два гола, като вече има 7 от началото на 2019-а, като интересното е, че всичките му 12 попадения през сезона идват на „Етихад“.

Голямото дерби  обаче бе на „Уембли“, където Манчестър Юнайтед продължи с възхода си и записа 6-и пореден успех след 1:0 над Тотнъм. Така Оле Гунар Солскяер стана първият мениджър на клуба в историята, който печели първите си 6 мача начело.

Маркъс Рашфорд осигури триумфа след отличен пас на Пол Погба, а след почивката Давид де Хеа бе феноменален, като направи 11 спасявания, за да запази успеха. Така Червените дяволи се изравниха по точки с 5-ия Арсенал, като вече са само на 6 точки от Топ 4.

Артилеристите паднаха от Уест Хям с 0:1, като вече в 5 поредни мача навън са без победа и определено не изглеждат в добра форма.

В дъното важни победи взеха Бърнли и Саутхемптън, а Хъдърсфийлд реши да се раздели с мениджъра Дейвид Вагнер, въпреки че взе точка срещу Кардиф и спря серията си от 8 поредни загуби. Териерите обаче остават твърдо последни, на цели 8 точки от спасителната 17-а позиция.