Статуквото на върха във Висшата лига се запази и след 23-ия кръг, въпреки че Ливърпул имаше големи проблеми преди да надвие Кристъл Палас с 4:3.

Червените дори губеха на почивката с 0:1, но след нея успяха да направят обрат след два гола на Мохамед Салах и по един на Фирмино и Мане. Те обаче трепериха до последно, а и играта им не бе убедителна. Трите допуснати гола пък може би показват, че ситуацията в защита е притеснителна.

В същото време Манчестър Сити остана на 4 точки от Червените след лесен успех на терена на Хъдърсфийлд с 3:0. Гражданите минаха границата от 100 гола за сезона във всички турнири, а Лерой Сане се отчете с гол и асистенция за успеха.

По-надолу Тотнъм успя да вземе 3 точки срещу Фулъм в първия си мач без Хари Кейн и макар че неговия заместник Фернандо Йоренте си вкара автогол. Попадения на Деле Али, който обаче се контузи и на Хари Уинкс в 93-ата минута обаче, донесоха успеха на Шпорите.

Битката за топ 4 пък става все по-интересна, след като Арсенал удари Челси с 2:0 в дербито на кръга. Голове до почивката на Александър Лаказет и Лоран Кошчелни помогнаха на Аритилеристите да запишат ценния успех, при това дошъл след силна игра, която накара Маурицио Сари да изригне срещу Сините.

Така Арсенал се доближи на 3 точки от съперника, който все още е 4-и, но победата на Артилеристите бе отлична новина и за Манчестър Юнайтед, който взе 7-и пореден успех при Оле Гунар Солскяер след 2:1 над Брайтън.

Пол Погба и Маркъс Рашфорд отново бяха героите, след като пак отбелязаха и макар и Червените дяволи този път да получиха гол, успяха да задържат триумфа и ситуацията в челото вече е доста любопитна.

В дъното Нюкасъл и Саутхемптън постигнаха ценни победи, за да възродят надеждите си за спасение, а новите загуби на Хъдърсфийлд и Фулъм влошиха още повече ситуацията за тях.

Ето и всички резултати от кръга:

Уулвърхемптън – Лестър 4:3
1:0 Жота 4, 2:0 Бенет 12, 2:1 Грей 47, 2:2 Коуди 51 автогол, 3:2 Жота 64, 3:3 Морган 87, 4:3 Жота 93

Борнемут – Уест Хям 2:0
1:0 Уилсън 53, 2:0 Кинг 91

Ливърпул – Кристъл Палас 4:3
0:1 Таунзънд 34, 1:1 Салах 46, 2:1 Фирмино 53, 2:2 Томкинс 65, 3:2 Салах 75, 4:2 Мане 93, 4:3 Мейер 95

Манчестър Юн – Брайтън 2:1
1:0 Погба 27 дузпа, 2:0 Рашфорд 42, 2:1 Грос 72

Нюкасъл – Кардиф 3:0
1:0 Шер 24, 2:0 Шер 63, 3:0 Айосе Перес 93

Саутхемптън – Евертън 2:1
1:0 Уорд-Праус 50, 2:0 Дин 64 автогол, 2:1 Сигурдсон 91

Уотфорд – Бърнли 0:0

Арсенал – Челси 2:0