Ливърпул не успя да се възползва напълно от издънката на Манчестър Сити, но все пак увеличи още малко преднината си на върха в класирането след 24-ия кръг във Висшата лига.

Гражданите се издъниха лошо, като допуснаха обрат на терена на Нюкасъл и то след като поведоха още след 24 секунди игра благодарение на Серхио Агуеро. Те обаче не успяха да вкарат нов гол и след паузата Свраките ги наказаха с попадения на Рондон и Ричи от дузпа, за да може Рафа Бенитес да направи страхотна услуга на бившия си клуб.

Само че Червените стигнаха само до 1:1 у дома срещу Лестър. Садио Мане вкара още в началото, но след това Хари Магуайър изравни. Юрген Клоп претендираше за неотсъдена дузпа и изгонване на Магуайр минути преди гола му, но все пак мърсисайдци увеличиха аванса си на 5 точки в подреждането.

Битката за Топ 4 също се ожесточава. Тотнъм успя да направи късен обрат срещу Уотфорд с 2:1 и се откъсна на третото място със 7 точки пред Арсенал и Челси. Сините станаха за резил, след като отстъпиха с 0:4 при гостуването си на Борнемут и това изглежда, че окончателно ще приближи Еден Азар до Реал Мадрид. Черешките победиха лондончани у дома за първи път от 1988-а и постигната знаменит успех.

Манчестър Юнайтед не успя да се възползва напълно и серията от 8 поредни победи при новия мениджър Оле Гунар Солскяер приключи. Срещу Бърнли Червените дяволи изостанаха с 0:2 10 минути преди края, но все пак докопаха точката с късни попадения и остават в много добра позиция да завършат в Топ 4, като са само на 2 точки от Арсенал и Челси.

В дъното се отвори разлика от 4 точки между 17-ия Бърнли и зоната на изпадащите. Фулъм обаче остана в битката за спасение след знаменит обрат с 4:2 срещу Брайтън, а Хъдърсфийлд изглежда обречен, след като падна от Евертън в дебюта на новия си треньор Ян Зайверт.

Eто и всички резултати от кръга:

Арсенал – Кардиф 2:1
1:0 Обамеянг 66 дузпа, 2:0 Лаказет 83, 2:1 Мендес-Лианг 93

Фулъм – Брайтън 4:2
0:1 Мъри 3, 0:2 Мъри 17, 1:2 Чеймбърс 47, 2:2 Митрович 58, 3:2 Митрович 74, 4:2 Вието 79

Хъдърсфийлд – Евертън 0:1
0:1 Ричарлисон 3

Уулвърхемптън – Уест Хям 3:0
1:0 Саис 66, 2:0 Хименес 80, 3:0 Хименес 86

Манчестър Юн – Бърнли 2:2
0:1 Барнс 51, 0:2 Ууд 81, 1:2 Погба 87 дузпа, 2:2 Линдельоф 92

Нюкасъл – Манчестър С 2:1
0:1 Агуеро 1, 1:1 Рондон 66, 2:1 Ричи 80 дузпа