Ливърпул загуби нови 2 точки в битката за титлата и след 1:1 при гостуването на Уест Хям, авансът на Червените се стопи само на 3 точки. Хората на Юрген Клоп определено показват спад в играта си и въпреки че поведоха след попадение на Садио Мане, бързо допуснаха изравняване, а след това така и не успяха да стигнат до успеха.

Манчестър Сити не допусна грешка срещу Арсенал и победи с 3:1 след хеттрик на Серхио Агуеро. Аржентинецът се развихри, като във втори пореден двубой се разписа още в 1-ата минута.

Артилеристите успяха да изравнят и до почивката стояха добре, но малко преди паузата получиха нов гол и след нея не успяха да направят нищо, допускайки логично поражение.

Тотнъм остана в близост до лидерите след 1:0 над Нюкасъл. Хюн Мин Сон се оказа отново герой за Шпорите, за да донесе успеха в късно попадение, което остави лондончани на цели 7 точки от 4-ия Челси.

Сините се върнаха на победния път, след като очаквано размазаха последния Хъдърсфийлд с 5:0. Гонсало Игуаин вкара първите си голове за лондончани, а на два пъти се разписа и Еден Азар.

Манчестър Юнайтед обаче остана близо, след като надви Лестър 1:0 като гост и спечели за 9-и път в 10 мача при Оле Гунар Солскяер. Отново тандемът Пол Погба – Маркъс Рашфорд се оказа решаващ, след като французинът даде асистенцията за попадението на младия англичанин още в първите минути. След това защитата и Де Хеа си свършиха работата.

Уулвърхемптън постигна нов успех след 3:1 над Евертън, като двубоят ще се запомни няколко минутното прекъсване след почивката, заради нахлула черна котка. В дъното важни победи постигнаха Кристъл Палас и Кардиф, който в емоционален мач победи Борнемут и почете паметта на Емилиано Сала.