26-ият кръг във Висшата лига показа, че Манчестър Сити определено няма намерение да се разделя с титлата си.

Гражданите унищожиха Челси с 6:0, за да постигнат един от най-впечатляващите резултати от началото на сезона и да демонстрират на Ливърпул за пореден път изключителната си мощ.

Небесносините вкараха 4 гола още до 25-ата минута, но след това не спряха и след почивката нанизаха още 2 попадения, като Серхио Агуеро се отчете с нов хеттрик, който бе 11-и за него, с което изравни Алан Шиърър. Рахийм Стърлинг също бе страхотен с два гола, а веднъж се разписа и Илкай Гюндоган.

Случилото се постави под сериозно напрежение Маурицио Сари и според мнозина италианецът може много скоро да бъде уволнен от „Стамфорд Бридж“. Това бе втората разгромна загуба в последните дни за лондончани след 0:4 от Борнемут.

Това остави Челси и извън топ 4, където вече е Манчестър Юнайтед. Червените дяволи не срещнаха проблеми при гостуването си на Фулъм и спечелиха с 3:0 след 2 гола на Пол Погба. Така те се подобриха до 10 победи и 1 равен при Оле Гунар Солскяер.

В дъното също продължава да бъде много интересно, макар че Хъдърсфийлд също загуби. Кардиф и Бърнли постигнаха ценни победи и така отборите от 13-о до 18-о място са събрани само в 3 точки, като всеки от  тях продължава да се бори с всички сили да избегне изпадането.

Манчестър С – Челси         6:0
1:0 Стърлинг 4, 2:0 Агуеро 13, 3:0 Агуеро 19, 4:0 Гюндоган 25, 5:0 Агуеро 56 дузпа, 6:0 Стърлинг 80

Уулвърхемптън – Нюкасъл 1:1
0:1 Хейдън 56, 1:1 Боли 95