Евертън свали Ливърпул от върха, след като стигна до 0:0 на своя стадион в дербито на Мърсисайд и така Червените вече изостават на точка от Манчестър Сити.

Хората на Юрген Клоп отново не бяха убедителни в нападение и не създадоха достатъчно добри положения. Мохамед Салах пропусна двете най-добри ситуации и има само 1 гол в последните 6 мача от Висшата лига.

Гражданите също не показаха потенциала си, но все пак спечелиха с 1:0 гостуването си на Борнемут след гол на Риад Марез. Това бе втори пореден минимален успех за шампионите, но те вече изглеждат фаворити, за да защитят титлата си.

Зад тях обаче също е интересно. Тотнъм и Арсенал завършиха 1:1 в дербито на Северен Лондон, като Шпорите определено имаха голям късмет да не загубят за трети път поред в шампионата.

Те изоставаха дълго време преди да успея да изравнят от дузпа, но преди да бъде фаулиран Хари Кейн бе в засада, която не бе отсъдена. В самия край пък Пиер-Емерик Обамеянг пропусна от бялата точка за Артилеристите, като Лорис спаси неубедителния му удар и това бе голямо разочарование за хората на Унай Емери.

Равенството извади Арсенал от Топ 4, след като Манчестър Юнайтед обърна Саутхемптън с 3:2. Червените дяволи губеха с 0:1 на почивката, но стигнаха до триумфа след нови два гола на Ромелу Лукаку, последният в 88-ата минута и съвсем очаквано Оле Гунар Солскяер заяви, че се е почувствал като в доброто старо време. Битката обаче ще продължи, след като и Челси спечели след 2:1 над Фулъм в дебюта на Скот Паркър начело на Котиджърс.

Брендън Роджърс дебютира с драматична загуба за Лестър, който подна с 1:2 от Уотфорд, а в дъното важни победи взеха Брайтън и Кристъл Палас, като с трите точки Орлите се отдалечиха на 8 от опасната зона и вече дишат доста по-спокойно.