Статуквото на върха се запази след 30-ия кръг във Висашата лига, след като Манчестър Сити и Ливърпул спечелиха мачовете си.

И двата отбора обаче се поизмъчиха, като Гражданите надвиха Уотфорд с 3:1 след хеттрик на Рахийм Стърлинг в рамките на 14 минути. За неговия първи гол останаха сериозни съмнения за засада, която обаче не бе отсъдена.

В същото време Ливърпул се справи с Бърнли с 4:2, след като Роберто Фирмина и Садио Мане вкараха по два гола. Червените изостанаха в началото след спорен гол на гостите, при който имаше нарушение срещу вратаря, но след това реагираха и не допуснаха изненада.

В голямото дерби Арсенал надви Манчестър Юнайтед с 2:0 и нанесе първа загуба на Оле Гунар Солскяер в първенството. Гранит Джака вкара в началото, след като ударът му отдалеч промени посоката си и Давид де Хеа не успя да реагира. Червените дяволи имаха много положения, които обаче пропуснаха. Те удариха и 2 греди преди след почивката Обамеянг да гарантира успеха с гол от дузпа, която бе доста спорна.

Тотнъм продължи с лошите резултати, след като допусна обрат при гостуването си на Саутхемптън и падна с 1:2. Хари Кейн вкара своя гол №200 в кариерата си, но Светците съумяха да триумфират и взеха много ценни 3 точки в битката за оцеляване.

Така борбата за топ 4 продължава да бъде крайно любопитна, след като Челси не успя да победи добре организирания Уулвърхемптън и трябваше да разчита на късен гол от Еден Азар, за да избегне поражението.

В дъното Кардиф и Брайтън взеха важни победи в битката за оцеляване, а и Нюкасъл обърна Евертън от 0:2 до 3:2, като пропусна и дузпа, за да остане на 6 точки от опасната зона. Айосе Перес с два гола и асистенция и Соломон Рондон с попадение и голов пас бяха големите герои за Свраките.

Нюкасъл – Евертън 3:2
0:1 Калвърт-Люин 18, 0:2 Ричарлисон 32, 1:2 Рондон 65, 2:2 Перес 81, 3:2 Перес 84

Саутхемптън – Тотнъм 2:1
0:1 Кейн 26, 1:1 Валери 76, 2:1 Уорд-Праус 81

Манчестър Сити – Уотфорд 3:1
1:0 Стърлинг 46, 2:0 Стърлинг 50, 3:0 Стърлинг 59, 3:1 Деулофеу 66

Ливърпул – Бърнли 4:2
0:1 Уестууд 6, 1:1 Фирмино 19, 2:1 Мане 29, 3:1 Фирмино 67, 3:2 Гудмундсон 91, 4:2 Мане 93

Челси – Уулвърхемптън 1:1
0:1 Хименес 56, 1:1 Азар 92

Арсенал – Манчестър Юн 2:0
1:0 Джака 12, 2:0 Обамеянг 69 дузпа