В 32-ия кръг на Висшата лига късметът покри Ливърпул, който спечели един от най-трудните си мачове до края на сезона.
Червените надвиха Тотнъм с 2:1 у дома след щастлив късен автогол на Тоби Алдерварелд. Вратарят Юго Лорис изби удар на Салах в своя съотборник и топката премина зад голлинията за радост на Червените.
Така мърсисайдци останаха в битката за титлата, като имат 2 точки повече от Манчестър Сити, но и мач повече от Гражданите, които нямаха проблеми срещу Фулъм и се наложиха с 2:0 като гости.
Серхио Агуеро и Бернардо Силва записаха по гол и асистенция в сблъсъка, а хората на Пеп Гуардиола минаха границата от 80 вкарани гола за сезона, като продължават да имат и със 7 гола по-добра голова разлика от съперника от „Анфийлд”.
В битката за топ 4 Манчестър Юнайтед и Челси постигнаха очаквани победи, но не убедиха с играта си. Червените дяволи се наложиха с 2:1 над Уотфорд, но гостите бяха по-добри в дълги периоди от мача.
Със същия резултат Сините обърнаха Кардиф, като реализираха късни попадения. Домакините бяха бесни, след като Сесас Аспиликуета изравни след засада, а реферът спести червен картон на Антонио Рюдигер и така уелсците ще изпаднат почти сигурно.
Първият изпадащ вече е ясен и на теория, след като загубата на Хъдърсфийлд от Кристъл Палас с 0:2 прати Териерите в Чемпиънши, което отдавна така или иначе, бе само въпрос на време да се случи.
Тотнъм, Манчестър Юнайтед, Арсенал и Челси обаче са разделени само от точка и битката ще е свирепа до последно. Шпорите обаче са в лоша форма с 4 загуби и равенство в последните си 5 срещи, което не е добра новина за тях.







Умните AI очила на Meta правят фурор, но и създават скандали с поверителността
Еврото не е основният проблем: "Активни потребители" с критики към мерките срещу инфлацията
42 пожара са потушени в страната за денонощие
Румен Спецов: Няма риск от недостиг на нефт за България
Доц. Пишмишева: Хантавирусите не са нов COVID-19, не са непознати за медицината
Двама загинаха при катастрофи през последното денонощие
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
Шон О’Мали: Реално аз съм в подглавния мач на UFC в Белия дом
Рико Верхувен: Разбирам защо хората смятат, че нямам шанс срещу Усик
Бащата на Наоя Иноуе призова сина си да сложи край на кариерата си
Дейвид Алън иска бой с Тайсън Фюри след мача с Хргович
„Отмъстителното“ стоене до късно
Защо някои лекарства губят ефект след време – толеранс, тахифилаксия и адаптация на рецепторите
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар