33-ият кръг на Висшата лига предложи по-малко мачове заради полуфиналите в ФА Къп, но интрига и емоции в двубоите не липсваше.

В челото Ливърпул не допусна грешка при гостуването си на Саутхемптън и спечели с 3:1, за да се върне на върха, макар и с мач повече от Манчестър Сити.

Червените изостанаха рано и не играха особено добре, но Наби Кейта изравни с глава още преди паузата. През второто полувреме попадението не идваше, преди в 80-ата минута Мохамед Салах да прекъсне головата си суша.

Египтянинът напредна при контраатака и вместо да подаде на Фирмино, реализира с прецизен изстрел и хвърли феновете в екстаз. Той не се бе разписвал от 57 дни, но сега реализира изключително важно попадение. След това Хендерсън вкара още веднъж.

В битката за топ 4 Челси излезе на трето място, след като победи Уест Хям с 2:0, а над всички бе Еден Азар. Белгиецът вкара и двата гола, първият от които бе наистина страхотен, което накара мениджърът Маурицио Сари да признае след мача, че той много трудно ще остане в отбора.

Арсенал обаче допусна грешка, след като падна с 0:1 като гост на Евертън. Лондончани не показаха добро ниво и логично отстъпиха, след като Фил Джагиелка, който в последния момент замени в състава Майкъл Кийн, отбеляза първия си гол от 2 години насам.

Това бе 4-а победа в последните 6 мача за Карамелите, като в 5 от тези срещи отборът не е допуснал гол и продължава битката за 7-ото място, където в моместа е Лестър.

Лисиците също са във възход, като нямаха проблеми срещу Хъдърсфийлд за 4:1, регистрирайки 4-и пореден триумф и вкарвайки 11 гола в тези мачове. Идването на Брендън Роджърс определено носи добри резултати.

Бърнли направи важна крачка към спасението след 3:1 над Борнемут, а Ашли Барнс вкара и в двете врати в мача. Кристъл Палас пък на практика може да се счита за спасен, тъй като след успеха над Нюкасъл с 1:0, има вече 39 точки.

Eто и всички резултати от кръга:

Саутхемптън - Ливърпул 1:3
1:0 Лонг 9, 1:1 Кейта 36, 1:2 Салах 80, 1:3 Хендерсън 86

Борнемут - Бърнли 1:3
1:0 Барнс 4 автогол, 1:1 Ууд 18, 1:2 Уестууд 20, 1:3 Барнс 56

Хъдърсфийлд - Лестър 1:4
0:1 Тилеманс 24, 0:2 Варди 48, 1:2 Моой 52 дузпа, 1:3 Мадисън 79, 1:4 Варди 84 дузпа

Нюкасъл – Кристъл Палас 0:1
0:1 Миливойевич 81 дузпа

Евертън – Арсенал 1:0
1:0 Джагиелка 10

Челси – Уест Хям 2:0
1:0 Азар 24, 2:0 Азар 90