Нищо не се промени в челото и след мачовете от 35-ия кръг на Висшата лига. Ливърпул се поизмъчи, но все пак спечели с 2:0 гостуването си в Кардиф с голове след почивката.

Джорджинио Вайналдум и Джеймс Милнър от дузпа осигуриха трите точки за хората на Юрген Клоп, които водят с 2 точки пред Манчестър Сити, но Гражданите не сбъркаха и в своя мач.

Фил Фодън вкара ранен гол с глава срещу Тотнъм, който се оказа и единствен в мача, въпреки че Едерсон направи някои важни спасявания, а и Шпорите могат да съжаляват, че не взеха нещо от мача.

Добрите новини за тях бяха свързани със загубите на повечето конкуренти за четворката. Арсенал падна с 2:3 у дома от Кристъл Палас и това спря серията му от 10 поредни домакински победи.

Унай Емери направи доста промени в състава си, които обаче не дадоха резултат, а и Шкодран Мустафи се постара да улесни Орлите, които вкараха два гола след статични ситуации чрез Бентеке и Маккартър, а Уилфред Заха реализира, след като защитникът остави една топка на вратаря, вместо да я изчисти и нападателят го наказа.

Резилът на Артилеристите обаче, изобщо не можеше да се сравнява с преживяното от Манчестър Юнайтед на „Гудисън Парк“. Червените дяволи бяха разбити с 0:4 от Евертън, след като играха трагично и бяха съсипани от критики, които в интерес на истината бяха и напълно заслужени.

Челси обаче също не успя да спечели и да вземе леко предимство пред останалите. Сините и Бърнли си вкараха 4 гола за малко повече от 15 минути в началото, но след това лондончани така и не успяха да се справят със защитата на съперника и по този начин само настигнаха Тотнъм, вместо да го изпреварят.

Битката за топ 7 остана оспорвана, след като Карамелите, Уотфорд, Лестър и Уулвърхемптън са събрани само в 2 точки. В дъното Брайтън взе важна точка в борбата си за оцеляване при визитата си на Вълците, но все още остава застрашен от изпадане.