Ливърпул остана единственият тим без  загубена точка и след 4-ия кръг във Висшата лига, след категоричен успех над Бърнли с 3:0 като гост.

Садио Мане и Роберто Фирмино бяха в основата на успеха с по гол и асистенция, а този път хората на Юрген Клоп се справиха и добре в защита, запазвайки първата си суха мрежа през кампанията.

Успехът бе 13-и поред в първенството за Червените, ако се върнем към миналия сезон и ще посрещнат паузата заради мачовете на националните отбори в добро настроение.

Манчестър Сити обаче не сбърка и след 4:0 над Брайтън остана на 2 точки от лидера. Серхио Агуеро се развихри с два гола и поведе при най-добрите реализатори с 6. Гражданите обаче загубиха поради контузия Аймерик Лапорт и това може да им донесе проблеми.

Голямотоа дерби на кръга бе на „Емиратс“, където Арсенал и Тотнъм направи вълнуващо 2:2 в битката за Северен Лондон. Шпорите бяха много ефективни до почивката и дръпнаха с два гола предвкусвайки успеха.

Александър Лаказет обаче върна едно попадение в добавеното време на първата част, а през втората Пиер Емерик Обамеянг изравни. Домакините бяха по-добри след паузата и имаха доста ситуации, но така и не успяха да направят пълен обрат.

Манчестър Юнайтед и Челси отново разочароваха феновете, правейки равенства. Червените дяволи не успяха да бият Саутхемптън, а Сините изпуснаха Шефилд Юнайтед и то след като поведоха с 2:0. Мачът обаче завърши 2:2 и така и двата тима остават с по един успех.

Така тройката допълва Лестър, който е без загуба с 8 точки и нова победа, този път над Борнемут. Следват няколко състава с по 7 точки, а в дъното Уотфорд най-после взе точка след 1:1 с Нюкасъл. Стършелите обаче остават без победа, както и Уулвърхемптън, който падна от Евертън.