Белгия и Русия напрактика приключиха битката в група I на Европейските квалификации, след като постигнаха нови победи и водят убедително. След тази победа Белгия има едва две поражения в последните си 38 мача, което е най-дългата серия на тима в историята.

Белгийците размазаха Шотландия с 4:0 като гост и имат 18 точки от 6 мача, на 3 след тях е Русия, която се измъкна с 1:0 в 90-ата минута над Казахстан. За Шотландия шансовете минават през баражи в Лигата на Нациите, където страната е първа по коефицелт в Лига С. Кипър и Казахстан имат по 7 точки след лидерите.

И без братята Еден и Торган Азар белгийците не срещнаха съпротива в Глазгоу, а в играч на мача с превърна Кевин де Бройне, който вкара четвъртото попадение, но изработи преди това първите три. До почивката резултатът беше 3:0 с точните изстрели на Ромелу Лукаку в 9-ата минута, Томас Вермален в 24-ата и Тоби Алдервайрелд в 32-ата.

Русия стигна до успеха над Казахстан на стадиона в Калининград с гола с глава на Марио Фернандеш, който засече центриране от фаул на Александър Головин. Вратарят Дмитро Непогодов, който преди това направи няколко добри спасявания, и тук реагира, но ударът беше много от близо.

Кипър записа втора победа- 4:0 над Сан Марино като гост. Йоанис Кусулис вкара два гола за гостите, като първият във 2-ата минута е най-бързото попадение за кипърския национален тим в официален мач.

В група Е лидерът Хърватия се спъна в Азербайджан и завърши само 1:1 с домакините, но продължава да води в класирането с 10 точки. Лука Модрич откри от дузпа в 11-ата минута, а Тамкин Халилзаде изравни с чудесен индивидуален дрибъл в 72-ата за азерите.

Словакия спечели директния двубой със съседите от Унгария с 2:1 и излезе на 2-о място, като по този начин си възстанови самочувствието след 0:4 от Хърватия преди 4 дни. Словаците бяха по-добри през цялото време и създадоха още положения освен двата гола, реализирани от Роберт Мак в 40-ата минута и Роберт Боженик в 56-ата.

Доминик Собослай отбеляза от фаул за Унгария, които имат също 9 точки, както и днешния си противник. Следва Уелс с 6 и мач по-малко, а Азербайджан спечели първата си засега точка.

Полските звезди Роберт Левандовски и Якуб Блашчиковски станаха рекордьори по брой мачове в националния отбор на страната си, след като играха при нулевото равенство с Австрия във Варшава.

Левандовски започна като титуляр, а 33-годишният Блашчиковски се появи като смяна в 58-ата минута.

До този месец поляците имаха 100-процентов успешен поход в квалификациите в група G, но преди четири дни паднаха 0:2 от Словения, а сега трябваше да се задоволят с нулево равенство. Въпреки това, те остават на върха в групата с 13 точки. Словения измести Австрия от 2-ата позиция с 11, а самите австрийци са с 10. Следват Израел и сериозната селекция на Северна Македония по 8, а Латвия е без актив.

Първата ситуация във Варшава беше за гостите от Австрия, за които Марко Арнаутович удари гредата с глава в 10-ата минута. Преди да изтече половин час игра Левандовски изпусна сам срещу вратаря на гостите Цицан Станкович след пас на Камил Гросицки.

Словения премина през доста обрати срещу Израел, но в крайна сметка записа втора победа през септември- 3:2 с решаващ гол на Бенямин Вербич, оставен да вкара с глава непокрит, в 90-ата минута. Отличен мач напради Йосип Иличич за домакините, който беше в основата на трите им попадения.

Бившият нападател на Лудогорец Роман Безяк беше точен за 2:2 в 66-ата минута, а Еран Захави продължава да бележи за Израел и заби 9-ото си попадение в квалификациите, което го прави най-резултатният играч изобщо. Той изведе своите напред в 32-ата минута с фамозен гол в горния десен ъгъл.

В мач на дъното Латвия нямаше аргументи да вземе първи точки и падна от Северна Македония с 0:2, за които точни бяха Горан Пандев и Енис Барди.