Петият кръг на Висшата лига донесе голяма изненада, след като Норич надви Манчестър Сити с 3:2 у дома в изключително интересен сблъсък.

Теему Пуки отново бе в центъра на събитията с гол и асистенция за Канарчетата, които наказаха смъртоносно неточностите в защитата на шампионите.

А те не бяха никак малко и именно това е силно притеснително за Пеп Гуардиола и отбора му, особено след дългото отсъствие на Аймерик Лапорт, което досега изобщо не е преодоляно.

Този резултат дойде, след като Ливърпул вече бе обърнал Нюкасъл с 3:1, което означава, че Червените вече водят с 5 точки в класирането, като останаха с пълен актив.

Садио Мане вкара два гола за мърсисайдци, които започнаха лошо двубоя, но бързо излязоха напред още до почивката. Все пак това бе още един мач без суха мрежа, като до момента само веднъж тимът на Клоп не е допуснал гол – срещу Бърнли.

Манчестър Юнайтед най-после вкара  дузпа чрез Маркъс Рашфорд , а тя се оказа и победна срещу Лестър. Тотнъм пък наниза 4 гола още до почивката срещу Кристъл Палас и така и двата отбора се изкачиха в таблицата и доближиха до Гражданите.

В тази група е и Арсенал, който направо се самоуби срещу Уотфорд, пропилявайки два гола аванс на почивката и играейки безумно в защита след паузата. С подобни действия нищо добро не чака Артилеристите.

Мачът бе дебют за новия наставник на Стършелите Кике Флорес и макар и те да останаха без победа, стигнаха до позитивен резултат. Без успех е и Уулвърхемптън, който отнесе тежко 2:5 от Челси.

Голямата фигура в мача бе Тами Ейбрахам, който вкара 4 гола, 3 от които във вратата на Вълците. Така Сините са в групата на тимовете с по 8 точки, докато за Уулвс нещата не са никак розови и напрежението започва да се покачва.

Важни победи постигнаха още Борнемут и Саутхемптън, които ги изкачиха в средата на таблицата, но все още е твърде рано за спокойствие.

Уулвърхемптън – Челси 2:5
0:1 Томори 31, 0:2 Ейбрахам 34, 0:3 Ейбрахам 41, 0:4 Ейбрахам 55, 1:4 Ейбрахам 69 антогол, 2:4 Кутроне 85, 2:5 Маунт 96

Норич – Манчестър Сити 3:2
1:0 Маклийн 18, 2:0 Кантуел 28, 2:1 Агуеро 45, 3:1 Пуки 50, 3:2 Родри 88

Борнемут – Евертън 3:1
1:0 К. Уилсън 23, 1:1 Калвърт-Люин 44, 2:1 Фрейзър 67, 3:1 К. Уилсън 72

Уотфорд – Арсенал 2:2
0:1 Обамеянг 21, 0:2 Обамеянг 32, 1:2 Клевърли 53, 2:2 Перейра 81 дузпа

Астън Вила – Уест Хям 0:0