Шестият кръг на Висшата лига запази разликата в челото, след като Ливърпул постигна 6-ата си поредна победа и остана с 5 точки преднина.

Червените се наложиха над Челси с 2:1 в Западен Лондон, след като поведоха с два гола да почивката, но след това имаха доста големи проблеми и в последните минути при малко повече майсторство и шанс Сините спокойно можеха да изравнят.

Това бе общо 15-и пореден успех във Висшата Лига за мърсисайдци, които впечатляват при статичните положения и от началото на миналия сезон вече са вкарали 34 подобни попадения. В същото време Челси продължава да чака първия си домакински триумф.

Манчестър Сити обаче показа, че загубата от Норич по никакъв начин не се е отразила на отбора, след като Гражданите размазаха клетия Уотфорд с 8:0. Пет попадения паднаха още в първите 18 минути, а Бернардо Силва се отчете с хеттрик, за да се върнат шампионите на победния път.

Поредно разочарование преживя Манчестър Юнайтед, който падна с 0:2 срещу Уест Хям, показвайки доста безлична и слаба игра. Голове на Ярмоленко и Кресуел пък позволиха на Чуковете да продължат с доброто си представяне и да са един от трите тима с по 11 точки.

Лестър също е другата приятна изненада, като в този кръг Лисиците обърнаха Тотнъм с 2:1 у дома и имат същия актив. Арсенал пък на два пъти изоставаше, но макар и с човек с по-малко успя да надвие Астън Вила с 3:2 сред победен гол на Пиер-Емерик Обамеянг от пряк свободен удар.

Победи постигнаха още Борнемут, който за първи път спечели при визита в Саутхемптън, прекъсвайки серията си от 15 поредни гостувания без успех срещу Светците, Бърнли, който приземи Норич  и Шефилд Юнайтед, ударил Евертън с 2:0, което бе една от сериозните изненади на кръга.

Уулвърхемптън остана другият тим без победа, но поне се добра до 4-ото си равенство след 1:1 с Кристъл Палас и късно попадение на Диого Жота.

Манчестър Сити – Уотфорд 8:0
1:0 Д. Силва 1, 2:0 Агуеро 7 дузпа, 3:0 Марез 12, 4:0 Б. Силва 15, 5:0 Отаменди 18, 6:0 Б. Силва 48, 7:0 Б. Силва 60, 8:0 Де Бройне 85

Нюкасъл – Брайтън 0:0

Кристъл Палас – Уулвърхемптън 1:1
1:0 Дендонкер 46 автогол, 1:1 Жота 95

Уест Хям – Манчестър Юнайтед 2:0
1:0 Ярмоленко 44, 2:0 Кресуел 84

Арсенал – Астън Вила 3:2
0:1 Макгин 20, 1:1 Пепе 59 дузпа, 1:2 Уесли 60, 2:2 Чеймбърс 81, 3:2 Обамеянг 84

Челси – Ливърпул 1:2
0:1 Александър-Арнолд 14, 0:2 Фирмино 30, 1:2 Канте 71