Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха 1:1 в супердербито на английския футбол, с което все пак победната серия на Червените бе спряна на 17 мача.

На двубоя определено липсваше качество, а макар и лишени от доста водещи фигури, домакините играха добре и не бяха никак далеч от това дори да спечелят.

Те поведоха с гол на Маркъс Рашфорд, който обаче предизвика много полемики, заради ситуация в началото на атаката, когато Линдельоф спъна Дивок Ориги. Реферът Мартин Аткинсън обаче прецени, че нарушение няма, с което направи и така, че ВАР да не може да се намеси и да отмени решението му.

Гол на Садио Мане правилно бе отменен поради игра с ръка, а след почивката не се виждаше как Ливърпул ще изравни. Все пак 5 минути преди края резервата Адам Лалана спаси мърсисайдци от загуба, като се оказа на точното място след подаване отляво на Анди Робъртсън.

Така Ливърпул все пак загуби 2 точки от преднината си, но все още води с 6 пред Манчестър Сити, който се върна на победния път след нервен успех на терена на Кристъл Палас с 2:0.

Бързи попадения в края на първото полувреме дадоха контрола на Гражданите, като Габриел Жезус откри с попадение №50 да отбора на сметката си, а 93 секунди по-късно отбеляза и Давид Силва. След почивката обаче лондончани се разиграха и Бентеке удари гредата, а Едерсон спаси опасен удар на Уилфред Заха.

Челси записа третата си поредна победа във Висшата лига и влезе в Топ 4, след като надви Нюкасъл с 1:0 у дома. Маркос Алонсо се превърна в герой за Сините, като реализира през второто полувреме след пас на Хъдзън-Одой.

Арсенал допусна ново разочарование, след като падна с 0:1 на терена на новака Шефилд Юнайтед, който изигра поредния си вдъхновен двубой. Остриетата за пореден път показаха всеотдайност и старание в защита, за да постигнат впечатляващ триумф.

Тотнъм също продължи да има трудности, като едвам докопа 1:1 у дома срещу Уотфорд, който остава без успех. След мача Маурисио Почетино най-после призна, че позицията му може и да е застрашена.

Лестър продължава да се справи отлично, след като победи Бърнли с 2:1, а Евертън спря пропадането си с 2:0 над Уест Хям и даде още малко време на мениджъра си Марко Силва. Астън Вила надви Брайтън, а останалите отбори нуждаещи се от победи стигнаха само до равенства.