Ливърпул запази преднината си от 6 точки в класирането на Висшата лига, след трудна победа с обрат срещу Тотнъм с 2:1 в мач от 10-ия кръг.

Хари Кейн вкара за Шпорите преди да е изминала и първата минута, а след това серия спасявания на Пауло Гацанига остави лондончани напред в резултата. След почивката обаче, Джордън Хендерсън изравни с удар по диагонала, за да се стигне и до спечелената дузпа от Садио Мане, от която Салах донесе успеха.

Манчестър Сити очаквано се справи с Астън Вила след 3 гола през второто полувреме, за да спечели с 3:0. Гражданите имаха затруднения през първата част, но в началото на втората откриха благодарение на Рахийм Стърлинг и след това стигнаха спокойно до триумфа.

Челси продължи впечатляващото си представяне след 4:2 над Бърнли като гост. Това бе 7-и пореден успех за лондончани във всички турнири и 4-и в първенството.

Кристиан Пулишич ознаменува по впечатляващ начин завръщането си сред титулярите, като се отчете с хеттрик за успеха и показа, че има доста сериозно място в отбора.

Той вкара два гола до почивката, а скоро след нея бързо оформи хеттрика си. В края домакините вкараха два гола, за да направят поражението си по-почетно. Хората на Франк Лампард обаче, определено набират скорост.

Голямата победа в кръга обаче постигна Лестър – 9:0 на терена на Саутхемптън. Червен картон на Райън Бъртранд даде числено предимство на Лисиците, които се развихриха и постигнаха рекордния успех в историята си, както и във Висшата лига.

Айосе Перес и Джейми Варди се отчетоха с по 3 гола и така станаха вторият тандем с хеттрик в един и същи мач след Джърмейн  Пенант и Робер Пирес за Арсенал. По-впечатляваща обаче е играта и тимът на Брендън Роджърс определено изглежда претендент за топ 4.

Манчестър Юнайтед спря серията си от 4 поредни мача без успех след 3:1 на терена на Норич. Червените дяволи играха силно и трябваше да бият и по-убедително, но Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал изпуснаха дузпа, след като ударите им бяха спасени от Тим Крул.

Арсенал профука два гола аванс, за да стигне само до 2:2 срещу Кристъл Палас. Сократис и Давид Луис вкараха до 10-ата минута, но след това Орлите изравниха. В края победен гол на Сократис бе отменен много спорно за нарушение на Калъм Чеймбърс, а капитанът Джака се скара с феновете, които го освиркаха мощно.

Уотфорд отново не успя да спечели и стигна само до 0:0 Борнемут, оставайки на последно място. Евертън допусна нова загуба – 2:3 от Брайтън след автогол на Лука Дин в добавеното време, а Уест Хям и Шефилд Юнайтед завършиха наравно, като Чуковете са без успех вече в 4 мача.

Ето и всички резултати от кръга:

Саутхемптън – Лестър 0:9
0:1 Чилуел 10, 0:2 Тилеманс 17, 0:3 Перес 19, 0:4 Перес 39, 0:5 Варди 45, 0:6 Перес 57, 0:7 Варди 58, 0:8 Мадисън 85, 0:9 Варди 94 дузпа

Манчестър Сити – Астън Вила 3:0
1:0 Стърлинг 46, 2:0 Д. Силва 65, 3:0 Гюндоган 70

Брайтън – Евертън 3:2
1:0 Грос 15, 1:1 Уебстър 20, 1:2 Калвърт-Люин 74, 2:2 Мопе 80 дузпа, 3:2 Дин 94 дузпа

Уотфорд – Борнемут 0:0

Уест Хям – Шефилд Юн 1:1
1:0 Снодграс 44, 1:1 Мусе 69

Бърнли – Челси 2:4
0:1 Пулишич 21, 0:2 Пулишич 45, 0:3 Пулишич 56, 0:4 Уилиан 58, 1:4 Родригес 86, 2:4 Макнийл 89

Нюкасъл – Уулвърхемптън 1:1
1:0 Ласелс 37, 1:1 Джони Кастро 73

Арсенал – Кристъл Палас 2:2
1:0 Сократис 7, 2:0 Давид Луис 9, 2:1 Миливойевич 32 дузпа, 2:2 Аю 52

Норич – Манчестър Юнайтед 1:3
0:1 Мактоминей 21, 0:2 Рашфорд 30, 0:3 Марсиал 73 дузпа, 1:3 Ернандес 88

Ливърпул – Тотнъм 2:1
0:1 Кейн 1, 1:1 Хендерсън 52, 2:1 Салах 75 дузпа