Ливърпул направи поредния си драматичен обрат в 11-ия кръг на Висшата лига, за да запази аванса си от 6 точки пред Манчестър Сити.  Червените допуснаха изоставане при визитата на Астън Вила и дълго време изглеждаше, че ще допуснат първата си загуба за кампанията.

Последва обаче изравнителен гол на Андрю Робъртсън в 87-ата минута, а дълбоко в добавеното време Садио Мане вкара с глава, за да донесе успеха с 2:1. Феновете обаче трябваше да преживеят доста нервни мигове.

Манчестър Сити също се измъчи, но обърна Саутхемптън с 2:1. Шампионите доминираха, но Джеймс Уорд-Праус даде аванс на Светците и дълго време те запазиха аванса си, но Серхио Агуеро все пак изравни, а Кайл Уокър донесе успеха в 86-ата минута. Така Мърсисайдци ще имат добър аванс преди суперсблъсъка в неделя на „Анфийлд” между първия и втория.

Лестър и Челси останаха с равни точки на трето и четвърто място след нови победи. Тами Ейбрахам се отчете с гол и асистенция при 2:1 над Уотфорд, с което Стършелите останаха последни без успех. Лисиците пък превзеха стадиона на Кристъл Палас с 2:0 след голове след почивката.

Арсенал допусна поредната си издънка, след като завърши 1:1 срещу Уулвърхемптън у дома и според мнозина треньорът Унай Емери скоро ще бъде уволнен, като се говори, че Жозе Моуриньо е кандидат за неговия пост.

Манчестър Юнайтед също разочарова и след 3 поредни победи във всички турнири, допусна загуба с 0:1 от Борнемут. Джош Кинг вкара хубаво попадение за Черешките, които нанесоха 4-а загуба на Червените дяволи.

Шефилд Юнайтед продължи с отличното си представяне след победа над Бърнли, а Брайтън и Нюкасъл взеха ценни 3 точки в своите мачове. Кръгът ще се запомни и с ужасяващата контузия на Андре Гомес от Евертън, чийто крак бе счупен в мача с Тотнъм след инцидент с Хюн Мин Сон и Серж Орие. Двубоят завърши 1:1.