Ливърпул спечели още една трудна победа с късен гол, за да остане с добър аванс на върха във Висшата лига.

Червените надвиха Кристъл Палас с 2:1, макар и да имаха големи проблеми. Гол за Орлите бе спорно отменен преди почивката, а скоро след нея Садио Мане откри. Уилфед Заха изравни в 82-ата минута, но само 3 след това Роберто Фирмино донесе успеха след разбъркване.

По този начин хората на Юрген Клоп спечелиха с обрат 3 от последните си 4 мача и вече имат 37 точки, но със сигурност притесненията свързани с играта не са малко, след като Мохамед Салах не игра.

Манчестър Сити остана на 9 точки след като спечели дербито с Челси с 2:1. Гражданите изостанаха след силни минути от лондончани, но бързо преобърнаха нещата още до почивката, за да прекъснат серията на Сините от 6 поредни победи. Серхио Агуеро обаче се контузи и ще отсъства поне 3 седмици.

Лестър остана еднолично на второ място след 2:0 на терена на Брайтън. Това бе 5-а поредна победа за Лисиците, като в последните 4 от тези срещи тимът не допусна гол и е твърдо с най-добрата защита с едва 8 допуснати попадения, което е впечатляващо.

Разбира се уикендът мина под знака на Жозе Моуриньо, който се завърна във Висшата лига начело на Тотнъм, след като Маурисио Почетино бе уволнен във вторник вечерта. Португалецът бе около 11 месеца извън професията и не се колеба, когато получи шанс от Даниел Леви.

Шпорите поведоха с 3:0 срещу Уест Хям, преди в крайна сметка да спечелят с 3:2. Така тимът прекъсна серията си от 5 поредни мача без успех в първенството и спечели като гост за първи път от януари, спирайки серията си от 12 поредни двубоя без триумф далеч от дома. Мануел Пелегрини начело на Чуковете също е под натиск, след като тимът му няма победа вече в 7 срещи.

Арсенал продължи с издънките, като едвам докопа 2:2 срещу Саутхемптън. Светците изпуснаха куп положения и Александър Лаказет ги наказа в самия край. Феновете обаче изпратиха отбора с освирквания, като мнозина смятат, че съдбата на Унай Емери вече е ясна.

Манчестър Юнайтед също изигра доста слаби около 65 минути и губеше с 0:2 от Шефилд Юнайтед, преди да реализира 3 попадения за 7 минути и да преобърне всичко. Гол на Оли Макбърни в края обаче, донесе точката за Остриетата и донесе ново разочарование на Оле Гунар Солскяер, който все пак отчете това, че тимът му е показал характер и не се е отказал.

Уулвърхемптън продължи с възхода си като спечели на терена на Борнемут и излезе 5-и. Вълците стартираха сезона с 5 поредни мача без победа, но в следващите 8 нямат загуба като взеха 16 точки в тях.

Бърнли и Норич спечелиха мачовете си, като Виненочервените не дадоха шансове на последния Уотфорд, докато Канарчетата триумфираха на терена на Евертън и дните на Марко Силва начело на Карамелите също изглеждат предрешени.

Шефилд Юн – Манчестър Юн 3:3
1:0 Флек 19, 2:0 Мусе 52, 2:1 Уилямс 72, 2:2 Грийнууд 77, 2:3 Рашфорд 79, 3:3 Макбърни 90

Астън Вила – Нюкасъл 2:0
1:0 Хърихейн 32, 2:0 Ел Гази 36