16-ият кръг във Висшата лига мина под знака на дербито на Манчестър, а в него неочаквано Юнайтед спечели с 2:1 срещу Сити и сякаш окончателно отказа Гражданите от битката за титлата, докато сам се върна в борбата за топ 4.

Много силно първо полувреме помогна на Червените дяволи да поведат с 2:0. Маркъс Рашфорд спечели дузпа, която сам вкара, за да даде преднина, а Антони Марсиал също се разписа. В края Николас Отаменди върна един гол за домакините, но това не бе достатъчно и така Сити изостана на 14 точки от Ливърпул.

Червените нямаха проблеми при гостуването си на Борнемут и спечелиха с 3:0 без никаква съпротива от опонента. Юрген Клоп отново направи серия промени в състава, като този път почивка получи Садио Мане, но това не се отрази по никакъв начин. Окслейд-Чембърлейн вкара важния първи гол, а след това Наби Кейта и Мохамед Салах размениха по гол и асистенция за поредния успех на мърсисайдци.

Лестър се оказва най-сериозният конкурент на Ливърпул след рекордна в клубната история 8-а поредна победа. Лисиците сразиха Астън Вила с 4:1 като гости, а Джейми Варди отбеляза на два пъти. Нападателят реализира във всеки от мачовете от тази поредица, като вече има 16 гола на сметката си и е убедителен лидер при голмайсторите.

Тотнъм постигна впечатляващ триумф срещу Бърнли с 5:0. Хари Кейн се разписа на два пъти, но Хюн-Мин Сон бе този, който накара всички да говорят за него заради попадението си. Кореецът тръгна от своето наказателно поле, за да стигне до другия край и да отбележи впечатляващо попадение. Заради това той бе сравнен с бразилеца Роналдо и наречен Сон-алдо от Жозе Моуриньо и съотборниците си.

Раздялата с Марко Силва се отрази позитивно на Евертън, който удари Челси с 3:1 под ръководството на легендата си Дънкан Фъргюсън. Доминик Калвърт-Люис отбеляза на два пъти за успеха на Карамелите, докато загубата бе трета в 4 мача за лондончани, чиято позиция в Топ 4 вече е сериозно застрашена.

Арсенал най-после спечели! Артилеристите обърнаха Уест Хям с 3:1 и взеха  първи успех във Висшата лига от 2 месеца. Поредицата им бе стигнала 9 мача във всички турнири. Тимът на Фреди Люнгберг отново не бе убедителен, но с 3 гола за 10 минути след паузата стигна до триумфа. Габриел Мартинели се разписа в първия си мач като титуляр във Висшата лига, а Никола Пепе и Пиер-Емерик Обамеянг добавиха хубави попадения.

Уулвърхемптън удължи впечатляващата си серия без загуба на 11 срещи, след като направи 2:2 с Брайтън. Нюкасъл постигна важда победа над Саутхемптън с 2:1, а и Шефилд Юнайтед обърна Норич, след което и двата отбора се изкачиха в горната половина на класирането.