Ливърпул направи поредната си крачка съм мечтаната титла, която вече наистина изглежда сигурна.

В 24-ия кръг на Висшата лига, Червените надвиха Уулвърхемптън с 2:1 след късно попадение на Роберто Фирмино и записаха 40-и пореден мач без загуба в първенството, което е наистина впечатляващо.

Вълците играха силно след паузата и създадоха много трудности на мърсисайдци, които освен това загубиха поради контузия и Садио Мане, но все пак в края бразилският нападател осигури 14-ия пореден успех на отбора.

Така преднината остана 16 точки, а може и да се увеличи, след  като другата седмица тимът ще изиграе отложения си мач срещу Уест Хям.

Манчестър Сити и Лестър също спечелиха своите мачове. Серхио Агуеро влезе от пейката и донесе 1:0 за Гражданите на терена на Шефилд Юнайтед, докато Айосе Перес вкара два пъти при 4:1 срещу Уест Хям. Лисиците се надяват, че контузията на Джейми Варди не е сериозна, но се намират на 8 точки от 4-ия Челси.

Сините изпуснаха Арсенал  в лондонското дерби, което завърши 2:2. Те играха полувреме и половина с човек повече заради червен картон на Давид Луис и на два пъти повеждаха, но Артилеристите съумяха да стигнат до точката след  късно попадение на Ектор Бейерин и Микел Артета остана страшно доволен от борбеността им.

Голямата издънка в кръга обаче, отново бе на Манчестър Юнайтед. Червените дяволи паднаха от Бърнли с 0:2 и поднесоха огромно разочарование на феновете си, след като изиграха поредния си слаб мач. Джей Родригес вкара страхотен гол за Виненочервените, които се откъснаха на 7 точки от опасната зона.

Саутхемптън, Астън Вила и Борнемут постигнаха важни победи в битката за оцеляване, докато Нюкасъл стигна до 2:2 с Евертън с два гола в последните 2 минути. Норич измъчи Тотнъм, но все пак загуби с 1:2 и остава твърдо на последното място.

Лестър – Уест Хям 4:1
1:0 Барнс 24, 2:0 Р. Перейра 45+5, 2:1 Нобъл 50 дузпа, 3:1 Перес 81 дузпа, 4:1 Перес 88

Тотнъм – Норич 2:1
1:0 Али 38, 1:1 Пуки 70 дузпа, 2:1 Сон 79

Манчестър Юн – Бърнли 0:2
0:1 Ууд 39, 0:2 Родригес 56