В 25-ия кръг на Висшата лига Ливърпул постигна 20-ата си поредна домакинска победа и 42-и пореден мач без загуба след 4:0 над Саутхемптън.

Успехът обаче не дойде лесно, след като до почивката голове нямаше, а секунди преди първия гол на Алекс Окслейд-Чембърлейн гостите имаха сериозни претенции за дузпа, но не получиха такава.

„В такива ситуации се нуждаеш от смели решения на съдията. Това бе важно решение, защото за мен дузпата е чиста” заяви мениджърът на Светците Ралф Хазенхютъл.

Титлата на практика вече изглежда сигурна, след като Манчестър Сити падна с 0:2 при гостуването си на Тотнъм и преднината на Червените вече е 22 точки. Шпорите пък излязоха 5-и, само на 4 точки от Челси.

Гражданите имаха достатъчно положения, а най-интересно бе в края на първото полувреме, когато шампионите получиха дузпа след намеса на ВАР и спиране на играта от Майк Дийн доста по-късно.

Лорис обаче спаси удара на Илкай Гюндоган, след което обаче се хвърли в краката на Рахийм Стърлинг и останаха съмнения, че го препъна. Нова дузпа обаче не последва, след като може би играчът на Сити бе изгубил топката от контрол, а и сякаш бе започнал да пада предварително.

След почивката двубоят продължи да бъде интересен. Олександър Зинченко бе изгонен за втори жълт картон и това се оказа важно, защото секунди по-късно лондончани вкараха. Моура намери новото попълнение Стивън Бергвайн, който овладя на гърди и с отличен удар от въздуха реализира за 1:0 в дебюта си!

Малко след това Хюн-Мин Сон добави още един гол с остър удар и лек рикошет, за да могат Шпорите да постигнат впечатляваща победа и да завържат още битката за четворката.

Лестър и Челси направиха интересно 2:2, което остави битката за Топ 4 отворена, независимо от грешките на преследвачите.

Манчестър Юн и Арсенал завършиха 0:0 в своите мачове, като общо двубоите без голове бяха три, след като попадения намаше и между Нюкасъл и Норич.

В дебюта на Бруно Фернандеш Червените дяволи отново не направиха нищо и логично стигнаха само до точка срещу Уулвърхемптън, макар че португалецът игра силно.

Арсенал се измъкна в Бърнли, за да вземе нова точка, но и да остане далеч от челото. Шефилд Юнайтед също продължава да върви отлично след нелеп автогол на вратаря на Кристъл Палас Висенте Гуаита, а Евертън обърна Уотфорд от 0:2 до 3:2 и вече е 9-и.

В дъното Борнемут взе важна победа над Астън Вила с 2:1, докато Уест Хям не успя да спечели срещу Брайтън, въпреки че водеше с 2:0 и 3:1, преди мача в крайна сметка да завърши 3:3.

Уест Хям – Брайтън 3:3
1:0 Диоп 30, 2:0 Снодграс 45, 2:1 Огбона 47 автогол, 3:1 Снодграс 57, 3:2 Грос 75, 3:3 Мъри 79

Манчестър Юн – Уулвърхемптън 0:0

Бърнли – Арсенал 0:0

Тотнъм – Манчестър С 2:0
1:0 Бергвайн 63, 2:0 Сон 71