Кръгът се оказа доста успешен за водещите четири отбора в таблицата, защото всеки един от тях спечели с поне три гола разлика и на върха на настъпиха никакви промени.

Борусия Дортмунд разкова Айнтрахт Франкфурт с 4:0  и донякъде заличи спомените от болезненото поражение от Байер Леверкузен в предходния кръг. Джейдън Санчо и Ерлинг Халанд отново бяха във вихъра си, а вестфалци не оставиха съмнения за класата си.

В събота РБ Лайпциг постигна класическа победа над Вердер Бремен, а Борусия Мьонхенгладбах се развилня в Дюселдорф срещу закъсалия Фортуна. Много важна се оказа победата на Леверкузен в Берлин, тъй като голът на Карим Белараби срещу Унион падна дълбоко в добавеното време.

И така се стигна до неделното гостуване на Байерн, който изглеждаше плашещо през първото полувреме в Кьолн. Баварците дръпнаха с три гола още до 12-ата минута, нацелиха две греди и изпуснаха още куп положения. В крайна сметка мързеливото им второ полувреме не беше достатъчно за "козлите" за нещо повече от загуба с 1:4.

Роберт Левандовски вкара 23-ия си гол за сезона, разписвайки се 123 секунди след началото на мача. По този начин полякът дръпна на Тимо Вернер в листата на най-добрите реализатори.

Ето всички резултати от кръга:

Борусия Дортмунд - Айнтрахт Франкфурт 4:0
1:0 Пишчек - 33'  2:0 Санчо - 49'  3:0 Халанд - 54'  4:0 Герейро - 74'

Унион Берлин - Байер Леверкузен 2:3
1:0 Гентнер - 7'  1:1 Хаверц - 22'  1:2 Диаби - 83'  2:2 Бултер - 87'  2:3 Белараби - 94'

Аугсбург - Фрайбург 1:1
1:0 Макс - 38'  1:1 Хаберер - 51'

РБ Лайпциг - Вердер Бремен 3:0
1:0 Клостерман - 17'  2:0 Шик - 39'  3:0 Мукиеле - 46'

Падерборн - Херта 1:2
0:1 Боята - 10'  1:1 Сърбени - 51'  1:2 Колинс - 67', а.г.

Хофенхайм - Волфсбург 2:3
0:1 Вегхорст - 18', д.  1:1 Баумгартнер - 45'  1:2 Вегхорст - 52', д.  2:2 Крамарич - 60', д.  2:3 Вегхорст - 71'

Фортуна Дюселдорф - Борусия Мьонхенгладбах 1:4
0:1 Хофман - 22'  1:1 Томи - 29'  1:2 Щиндъл - 51'  1:3 Щиндъл - 77'  1:4 Нойхаус - 82'

Кьолн - Байерн Мюнхен 0:3
0:1 Левандовски - 3'  0:2 Коман - 5'  0:3 Гнабри - 12'

Майнц - Шалке 0:0