Манчестърското дерби приковаваше вниманието в 29-ия кръг на Висшата лига, а в него Юнайтед постигна победа над Сити с 2:0 и продължи с възхода си.

Червените дяволи играха силно до почивката и поведоха, а след нея се защитаваха добре, за да стигнат в самия край до още един гол.

И при двете попадения обаче дойдоха след сериозни грешки на вратаря Едерсон, който първо не се справи с неособено силен удар на Марсиал, а след това подаде на Скот Мактомини, който отбеляза с удар отдалеч на празна врата.

Бруно Фернандеш обаче отново се отчете с асистенция и направи силно представяне, за да могат хората на Оле Гунал Солскяер да продължат битката за топ 4.

Тази победа обаче означаваше, че Ливърпул вече е само на 6 точки от титлата. Червените си свършиха работата срещу Борнемут и победиха с 2:1, но отново бяха колебливи и трябваше да правят обрат.

Той обаче бе факт още до почивката, а след нея Джеймс Милнър изби топката от голлинията, за да запази триумфа, с който мърсисайдци се върнаха на победния път след серията лоши резултати.

Челси впечатли, като срази Евертън с 4:0. Франк Лампард не можеше да използва редица важни играчи, но Сините изиграха великолепен двубой, като вкараха по два гола във всяко полувреме, а можеха да отбележат и още.

Младокът Били Гилмор отново блесна в средата на терена, представяйки се изключително силно, като пак бе избран за играч на мача. Карамелите пък преживяха сериозно разочарование и нямат победа на „Стамфорд Бридж“ от 1994-а година.

Лестър спря серията си от 4 поредни мача без победа в първенството, след като срази Астън Вила с 4:0 по два гола на Харви Барнс и Джейми Варди. Така Лисиците подобриха актива си до 53 точки и са малко по-спокойни в топ 4, но изобщо не могат да бъдат сигурни за мястото си предвид слабата си форма.

Варди влезе от пейката в мача и отбеляза на два пъти, прекъсвайки негативната си поредица от 9 поредни срещи без попадение, като това бяха първите му голове от 21 декември насам, след като за последно отбеляза при 1:3 от Ман Сити.

В дъното ситуацията не се промени особено, след като всички, които водят битка за оцеляване загубиха. Нюкасъл взе ценен триумф над Саутхемптън и дръпна с 8 точки над опасната зона.

Интересно е, че 4 от мачовете завършиха с резултат 1:0, а само в две срещи и двата отбора успяха да реализират, което определено се случва рядко.