САЩ спечели отборната титла на турнира по спортна гимнастика на олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Галерия

Американките, който защитиха златните си медали от Лондон 2012, спечелиха убедително със сбор от 184.897 точки. Те имат преднина от повече от 8 точки пред втория Русия и от третия Китай.

Голямата фаворитка Симон Байлс, която дебютира на олимпиади, помогна на САЩ да спечели златото. В отбора бяха още Габриела Дъглас, Александра Райсман, Лорън Ернандес и Мадисън Косиан.

19-годишната Байлс, която има 10 златни медала от световни първенства в кариерата си, игра на четирите уреда и получи 15.933 точки на прескок, 14.800 на успоредка, 15.300 на греда и 15.800 точки на земя.

Байлс има шанс да спечели още четири медала в Рио - в индивидуалния многобоя и на финалите на прескок, греда и земя. Тя не влезе само на финала на смесена успоредка.

Всичките оценки на американките бяха над 15.000 точки. Единствено Байлс получи 14.800 на успоредка, а Лорън Ернандес 14.833 точки на земна гимнастика.

Русия взе среброто на втора поредна олимпиада със 176.688 точки, а Китай остана на трето място, след като Мао И се провали при изпълнението си на земя.

Домакините от Бразилия останаха на последната осма позиция със 172.087 точки.