Левски приема Локомотив Горна Оряховица в мач от 21-ия кръг на Първа лига.

Треньорът на столичани Елин Топузаков залага на схема 4-4-2, но няма да може да разчита на наказанието Мехди Бурабия и Георги Костадинов. Гостите от Горна Оряховица също имат известни кадрови проблеми. Иван Колев ще е без Карл Мадианга и Софиен Муса.

По-рано през сезона Левски постигна измъчен успех с 1:0 над Локо (ГО).

Гледайте мача на живо ТУК!

Левски - Локомотив (ГО)

Голмайстор: 1:0 Адениджи (47), 1:1 Кифуети (58)

Левски: Йоргачевич; Яблонски, А. Александров, Минев; Нар (46-Краев, 82-Иванов), Прохазка, Де Нойер, С.Александров, Огнянов; Сукуна (46-Адениджи), Аниете
Треньор: Е. Топузаков

Локомотив: Банков; Желев, Кавдански, Жан Амброуз, Фиданин; Джоман, Ндонг; Николай Христов, Узунов (76-Муса), Любо Генчев (69-Фенуш); Кифуети (93-Фунду)
Треньор: И. Колев

София, ст.: "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Стефан Апостолов
Жълти картони: Огнянов, Минев, С. Александров (Левски); Узунов, Желев (Локомотив)

Най-интересното по минути:

1' Начало на мача.

2' Възможност за Левски още във 2-ата минута. Сукуна извежда Аниете, той се освобождава и стреля с левия крак, но ударът му е блокиран.

4' Фаул за домакините на удобна позиция, Аниете центрира, но топката е изчистена.

5' Левски налага силен домакински натиск в началните минути и търси бърз гол.

10' Удар от дистанция на Сукуна по земя, получава се рикошет и домакините печелят корнер, след който Яблонски извършва фаул в атака.

16' Нов удар на Сукуна след отлична игра на Нар, Банков лови сигурно.

20' Нова опасност за Левски. Нар опитва да намери Сукуна в наказателното поле, но подаването е силно. Аниете стига до кълбото,и пуска към Прохазка, но словакът се разминава.

21' Първа възможност за Локомотив.  Узунов се измълва отдясно и стреля от малък ъгъл, Йоргачевич спасява.

27' Изстрел на Джоман от дистанция, много неточен.

40' Скучни минути на "Герена".

43' Удар на Огнянов от фаул, в аут.

45' Край на полувремето.

46' Начало на второто полувреме.

46' Двойна смяна в Левски на почивката, Адениджи влиза место Сукуна, а Краев сменя Нар.

47' ГООООООЛ! Току-що появилият се на терена Адениджи открива резултата. Аниете центрира от фаул във вратарското поле и нигериецът с гърди праща топката в мрежата за 1:0!

52' Страхотна атака за Левски. Адениджи извежда Аниете, който стреля мощно, този път Банков спасява.

57' КАКЪВ ШАНС ЗА ГОСТИТЕ! След бърза атака Узунов стреля от непосредствена близост, Яблонски избива от голлинията.

58' ГООООЛ, Локомотив изравнява! Кифуети засича центриране отдясно, надскача високия Яблонски и с глава не оставя шансове на Йоргачевич!

66' Страхотен удар на Аниете, който минава на милиметри от сглобката на вратата.

81' КАКЪВ ШАНС ЗА ГОСТИТЕ! Локомотив не стига до пълен обрат като по чудо. Муса излезе очи в очи с Йоргачевич, той спасява. Нападателят обаче стига отново до топката и подава към Джоман, който от точката за дузпата стреля, получава се рикошет, който спасява Левски.

85' Удар на Прохазка, вратарят избива в корнер. След него Адениджи вкара със задна ножица с помощта на горната греда, но преди това е имало фаул в атака.

89' Удар на Огнянов, Банков отново спасява.