Барселона - Спортинг Хихон, среща от 25-ия кръг на испанската Ла Лига. Стадион "Ноу Камп", 20.30 часа българско време.

Момчетата на Луис Енрике влизат в срещата със самочувствие, след като успяха да надвият конкурента Атлетико с 2:1 насред Мадрид. Самият специалист обаче призна, че отборът е зависим от звездата си Лео Меси, който мъкне отбора на гърба си от началото на годината.

"Блаугранас" имаха аванс на почивката и неизменно стигаха до краен успех срещу този противник в 9 от последните им 11 срещи, а веднъж изковаха трите точки без да водят на полувремето.

Барса няма загуба в първенството в последните си 17 двубоя, печелейки на почивката и в края в последните четири домакински мача.

Каталунците са вкарали поне по 3 гола в последните си четири мача с този противник и сега отново са в ролята на тежък фаворит. Спортинг пък не успя да спечели 19 от последните си 21 мача за първенство и логично е в зоната на изпадащите.