Вицешампионът на Първа лига ЦСКА-София излезе във ваканция още преди изиграването на последния кръг от първенството.

Макар и като най-добър отбор в плейофите, "червените" приключват сезона с увесени носове заради решението на УЕФА да ги извади от участие в европейските турнири за следващите две години.

Гостуването на Дунав тази вечер е чисто протоколно, докато русенци имат нужда само от точка, за да си гарантират четвъртото място и класиране в Лига Европа.

Тази вечер се се очаква истински празник в Русе тази вечери и отново пълен стадион с около десетина хиляди запалянковци.

Сериозно отслабеният отбор на ЦСКА-София задължава Дунав зарадва публиката с победа и класиране в Лига Европа. Логично всички букмейкъри определят "драконите" като абсолютен фаворит.

Гледайте мача на живо ТУК!

Дунав - ЦСКА-София 1:0

1:0 Аясс 70

Дунав: 86. Антонов, 3. Петков, 22. Милчев, 21. Ларин, 23. Хубчев, 11. Димов (к), 6. Аясс, 94. Ненов, 7. Карагерен, 10. Шопов, 9. Будинов
Треньор: Веселин Великов

ЦСКА-София: 30. Конов, 2. Атанасов, 23. Дюлгеров (к), 20. Витанов, 10. Руменов, 5. Симеонов, 26. Търтов, 25. Йорданов, 22. Колев, 15. Малинов, 16. Станоев
Треньор: Стамен Белчев

Проследете мача на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача. Реферът Георги Димитров дава първи съдийски сигнал

5' Равностойно начало на мача, без положения пред двете врати

8' Първи шанс за ЦСКА-София - Георги Търтов стреля мощно от границата на наказателното поле, но стражът на Дунав Станислав Антонов отрази удара

12' Удар на централния нападател на Дунав Будинов - без проблем вратарят на "червените" Конов

18' ПРОПУСК ЗА ДУНАВ! Васил Шопов засече с глава центриране отдясно на Карагерен, но Конов прояви отличен рефлекс и спаси

30' Бърза контра на Дунав завърши с удар с глава на Аясс, който обаче прати топката високо в аут

32' Будинов стреля от малък ъгъл, Конов отново спасява вратата на ЦСКА-София

38' Капитанът на Дунав Диян Димов бе задържан за фланелката в наказателното поле от Симеонов, но реферът Георги Димитров не видя нарушението

39' Нов диагонален шут на Будинов, този път над вратата

44' Будинов се пребори с "червената" защита и игра с глава, но отново не намери целта

45'+1' Нов пропуск за Дунав! Отново Будинов засече с глава, вратарят на ЦСКА-София Конов отново бе на място и спаси

45'+1' Край на първото полувреме - нулево равенство между Дунав и ЦСКА-София

46' Начало на второто полувреме

50' Русенци продължават да натискат ЦСКА-София, но им липсва завършващия удар

57' Опит на Петър Витанов да завърти от фаул топката във вратата на Дунав, но стреля твърде високо

61' Резервата за Дунав Бранимир Костадинов стреля от воле извън наказателното поле, топката премина встрани от вратата на Конов

63' Румен Руменов се измъкна от защитата на Дунав и шутира, Антонов улови сигурно

64' НОВ ПРОПУСК НА ДУНАВ! За пореден път Мирослав Будинов заби топката с глава, но не уцели вратата

67' ДУНАВ ПАК СЕ РАЗМИНА С ГОЛА! Васил Шопов овладя топката в наказателното поле, финтира Малинов и стреля по земя, но Конов изби брилянтно с крак

70' ГООООООЛЛЛЛЛЛЛЛ!!! Дунав най-накрая поведе в резултата! След центриране от корнер Самир Аясс с глава заби топката в мрежата - 1:0

75' Над стадиона в Русе гърмят фойерверки - Дунав е на минути от завръщане в Европа след дебюта си преди 42 години

81' Мачът определено вече се доиграва, Дунав спокойно държи събитията под контрол

90' Страхотен удар на Диян Димов, вратарят на ЦСКА-София Конов плонжира и изби в корнер

90'+3' Край на мача! Дунав победи ЦСКА-София и ще играе в Европа за втори път след дебюта си през 1975 година