Носителят на купата на България Ботев Пловдив започна отлично участието си в Лига Европа с победа 3:1 в първия мач срещу коравия Партизани насред Тирана. Тази вечер от 20:00 часа реваншът на стадион "Лазур" в Бургас обаче няма да е никак лесен, въпреки солидната преднина на "канарите".

Албанците показаха, че са корав отбор, но нямат кой знае какви футболни аргументи срещу Ботев. При пълна концентрация на "канарите", просто не се вижда как Партизани ще се върне в играта на "Лазур", който ще кънти от мощната пловдивска публика.

Гледайте мача на живо ТУК!

Ботев Пловдив - Партизани 1:0

1:0 Бризола 22

Ботев: 99. Чворович, 2. Панов, 4. Генев, 7. Бризола, 8. Неделев, 11. Тасев, 14. Яя Меледже, 17. Балтанов, 20. Косоко, 23. Минев, 70. Димов

Партизани: 12. Ходжа, 5. Красня, 7. Фили, 10. Бата, 15. Котобели, 19. Траши, 22. Ибрахими, 31. Фейзулаху, 36. Атанда, 77. Прогни, 88. Вила

Стадион: "Лазур"
Съдия: Алпер Улусой (Турция)

Проследете мача на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача! Реферът Улусой от Турция дава първи съдийски сигнал

3' Страхотен пас на Неделев към Тони Тасев по левия фланг на атаката на Ботев, той обаче си поведе дълго топката и бе блокиран от албанската защита

5' Първа опасност пред вратата на Партизани! Неделев отправи чудесен фалцов удар от около 25 метра, но топката профуча на педя покрай дясната греда на Ходжа

6' Напрежение в наказателното поле на Ботев, гостите имат претенции за дузпа, но реферът Улусой справедливо остави играта да продължи

12' Силен далечен удар на Бризола, който обаче попадна право в Ходжа и албанският вратар улови без проблеми

16' След четвърт час игра пловдивчани контролират събитията на "Лазур" и не дават шанс на съперника за сериозно голово положение

20' ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Тодор Неделев изпълни хубав пряк свободен удар, завъртя топката над стената, но удари напречната греда. Секунди по-късно Неделев стреля от воле, но този път не намери вратата

22' ГОООООЛЛЛЛЛ!!!! Ботев повежда 1:0! Балтанов центрира остро отдясно, а Фелипе Бризола с брилянтен плонж заби топката в мрежата на Ходжа

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=1ef2641061" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

30' Нов удар на Неделев от фаул, този път Ходжа бе на място и спаси

35' Ботев продължава да доминира на стадион "Лазур", албанците все още нямат нито една голова ситуация

38' Първи пропуснат шанс на Партизани пред българската врата. Прогни засече с глава центриране от фаул, но твърде слабо и неточно

40' Отново нападателят на гостите Пробни играе с глава в наказателното поле, безпроблемна топка за Иван Чворович

46' Край на първото полувреме. Ботев води 1:0 на Партизани (4:1 общ резултат) и на 45 минути от класиране във втория квалификационен кръг в Лига Европа

46' Начало на второто полувреме

55' Силна атака на Ботев завърши с воле на Косоко! Ходжа не се намеси добре и аха да изпусне топката, но миг след това я улови

60' След час игра Партизани не дава никакви признаци, че може дори да отбележи поне един гол в българската врата

64' Резервата Крум Стоянов пое топката на границата на наказателното поле и стреля от движение, но не намери целта

67' Мощна тупалка на Бризола от дъгата на наказателното, топката прелетя над вратата

79' ГОЛЯМ ПРОПУСК ЗА ПАРТИЗАНИ! Грешка на Неделев позволи Мазрекай да излезе сам срещу Човоривич, но вратарят спаси удар по земя на албанеца

86' Сукай се измъкна от българската защита и шутира мощно отляво по диагонала, топката обаче профуча далеч от целта

90'+1' ПРОПУСК НА БОТЕВ! Косоко пропусна отблизо да преодолее Ходжа, а секунди след това Алваро шутира над вратата

90'+3' Край на мача Ботев спечели и реванша с Партизани, този път с 1:0. Пловдивчани се класираха за втория кръг в Лига Европа, където ще срещнат победителя от сблъсъка Вашаш - Бейтар (Йерусалим)