Левски гостува на хърватския гранд Хайдук Сплит в безспорно най-тежкия си мач от началото на сезона.

Галерия

През 1999 г. двата отбора отново се срещнаха един срещу друг в Европа. В Хърватия срещата завърши 0:0, а в София "сините" смазаха съперника с 3:0, след което стигнаха до битки с Ювентус и последва достойно елиминиране – 1:3 и 1:1 в Торино.

В последните девет мача в Лига Европа "господарите на морето" имат само една загуба у дома. Тя идва през 2015 г. и е от Слован Либерец. Срещата пък ще бъде под №100 за Левски като гост на международната сцена, а интересното е, че мач №50 беше именно споменатата визита на Хайдук преди 18 г. Балансът на "сините" извън "Герена" е 13 победи, 25 равенства и цели 62 загуби при голова разлика 94:171.

В последните си 20 домакинства в Европа пък Хайдук има 11 победи, 1 равенства и 8 поражения. Най-ярките успехи са над Динамо Букурещ с 3:0 и Андерлехт с 1:0, а срещу непретенциозни отбори хърватите рядко бъркат вкъщи.

Гледайте мача на живо ТУК!

Хайдук - Левски 1:0

Голмайстор: 1:0 Футач (24-д)

Хайдук: 1. Стипица, 3. Лопез, 5. Хамза, 8. Влашич (86-Пешич), 9. Футакш, 14. Радошевич, 23. Нижич, 27. Мемола, 32. Тудор, 50. Ерцег (89-Оханджа), 90. Генцоглу (66-Кожул)
Треньор: Жоан Карийо

Левски: 21. Митрев, 3. Пиргов, 4. Горанов, 7. Нар, 8. Вутов (69-Гомес), 10. Мапуку (67-Буш), 15. Прохазка, 19. Цветкович, 28. Яблонски, 30. Рошу, 71. Панайотов (83-Адениджи)
Треньор: Николай Митов

Дугополие, "Хърватски рицари"
Съдия: Мохамед Ал-Хаким (Швеция)
Жълти картони: Ерцег, Нижич, Хамза, Мемелов (Хайдук); Яблонски, Горанов, Панайотов, Цветкович, Вутов (Левски)

Проследете мача по минути тук:

1' Начало на мача.

3' Добра атака за Левкси по левия фланг, при която Горанов пуска успоредно подаване на голлинията, но Мапуку не успява да засече пред опразнената врата.

7' Първи удар в мача, отправя го Влашич. Той преодолява Горанов и след хубаво обръщане насочва кълбото към далечния ъгъл, но в аут.

12' Двата отбора още се разузнават и не поемат излишни рискове.

14' Прострелно подаване на Вутов успоредно на голлинията, но отново няма кой да засече.

15' Рошу демонстрира хубав поглед върху играта с извеждащо подаване към откъсващият се Мапуку, но той е в положение на засада.

20' Фаул на добра позиция за Хайдук. Следва центриране към далечната греда и топката излиза в аут.

23' ДУЗПА! Страхотна контра за Хайдук, при която Пиргов с шпагат спъва Генцоглу в наказателното поле и главният съдия без да се замисля сочи бялата точка.

24' ГОЛ! Зад топката застава Футач, който праща Митрев в далечния ъгъл и извежда Хайдук напред в резултата!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=b4db9b7d6b" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

33' Левски не може да създаде нищо интересно в предни позиции.

39' Опасен фалцов изстрел на Хамза в горния далечен ъгъл, но в аут.

43' Страхотна изява на Пиргов в защита, след като чисти точно преди Футач да нанесе решаващия удар.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

49' Удар по земя към Митрев, той лови без проблеми.

52' ПРОПУСК ЗА ХАЙДУК! Футач е изведен зад гърба на Пиргов и стреля веднага. Митрев обаче излиза навреме, скъсява ъгъла и избива.

56' Фаул на много опасна позиция за Хайдук.

57' ОПАСНОСТ ПРЕД ВРАТАТА НА ЛЕВСКИ Удар на Влашич, Митрев избива, след което Радошевич не успява да направи добра добавка.

58' Контра за Левски и първи удар към противниковата врата. Отправя го Нар, но Стипица лови.

62' НОВ ШАНС ЗА ХАЙДУК! След контра Ерцег стреля, Митрев избива с една ръка.

65' Мапуку центрира във вратарското поле, където Стипица лови и Вутов едва не го рита. Играчите се хващат за гушите и следват жълти картони.

72' Коварно центриране на Панайотов, което е избито в последния момент.

78' ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! След центриране от дясно Буш пропуска за непокрития Панайотов, който с глава не намира очертанията на вратата!

80' ШАНС И ЗА ХАЙДУК! Индивидуален рейт на Влашич през половината отбор на Левски, но и неговият мерник изневерява.

90' Удар на Яблонски, вратарят лови.