Ботев Пловдив приема ЦСКА-София в дербито на третия кръг в Първа лига. "Канарите" ще се мъчат да затвърдят силните си игри в Европа в битка срещу един от кандидатите за шампионската титла. "Червените" тръгнаха лошо в първенството и на всяка цена ще гонят успеха в Коматево, за да се върнат в челните места.

Очаква се доста напечен и интригуващ мач, макар букмейкърите да фаворизират ЦСКА-София заради липсата на най-добрите в състава на Ботев. "Канарите" обаче имат никак нелоши играчи на пейката и със сигурност няма да се дадат без бой.

2:6 Десподов 90+1

Ботев Пловдив: 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 70. Димов, 23. Минев, 6. Юлиано, 14. Яя Меледже, 17. Балтанов, 7. Бризола, 25. Стоянов, 9. Виана

ЦСКА-София: 30. Черниаускас, 11. Манолев,  4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 3. Недялков, 6. Пинто, 15. Малинов, 20. Тиаго, 17. Рафаел, 23. Дюлгеров, 9. Каранга

Проследете мача на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача! Реферът Валентин Железов дава първи съдийски сигнал!

6' Равностойно начало на двубоя, без опасности пред двете врати

10' Удар на Алваро Юлияно от Ботев, топката профуча покрай вратата на гостите

13' ГООООЛЛЛЛ!!! ЦСКА-София повежда в резултата! Манолев центрира ниско от десния фланг, защитник на Ботев отби топката, но тя попадна на крака на Каранга, който от десетина метра я прати в долния десен ъгъл на Чворович - 0:1

15' ЦСКА-София вкара втори гол, който обаче не бе зачетен заради засада. Каранга направи точна добавка, но бе зад последния в защитата на Ботев и страничният рефер справедливо вдигна флага

17' Пропуск на ЦСКА-София! Тиаго Родригес се измъкна отдясно и стреля по диагонала, но не намери вратата

20' "Червените" поеха контрола на мача след гола, почти всяка атака е опасност за Чворович

22' Греда за ЦСКА-София! Александър Дюлгеров стреля извън наказателното поле, топката се отби от напречната греда и излезе в аут

25' Шанс за Ботев! Юлияно стреля коварно от фаул, топката тупна точно пред плонжиралия Черниаускас, който изби

26' Нов отменен гол на "армейците" - Каранга пак се озова в засада преди вкара във вратата на Ботев

29' ГООООЛЛЛЛЛ!!! ЦСКА-София вкарва втори гол в Коматево! Пинто центрира в наказателното поле, където Каранга се пребори с два бранители на Ботев и топката на попадна на крака на Тиаго Родригес, който от воле я забоде под напречната греда - 0:2

34' Голям пропуск на Ботев! Слаб удар на Бризола стигна до Фернандо Виана, който няколко метра не можа да мушне топката покрай Черниаускас

38' Опасност пред вратата на ЦСКА - Панов центрира остро по земя, а капитанът на ЦСКА-София Божидар Чорбаджийски с шпагат едва не прати топката в собствената си врата

39 ГООООЛЛЛЛ!!! Ботев намалява резултата! След центриране от корнер Балтанов отблизо добута топката в мрежата за 1:2

45' Късмет за Ботев! Манолев центрира в наказателното поле, където Каранга надскочи Терзиев и стреля с глава, но топката мина покрай вратата

45'+2' Край на първото полувреме. ЦСКА-София води 2:1 на почивката като гост на Ботев

46' Начало на второто полувреме

47' Напрежение пред вратата на Ботев, Пинто стреля от дъгата на наказателното поле, топката рикошира в противник и излезе в корнер

54' ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА БОТЕВ! Йордан Минев спъна тръгналия на скорост отдясно Манолев и съдията Железов даде втори жълт картон на защитника на "канарите"

60' Дузпа за ЦСКА-София! Манолев проби отдясно и бе съборен в наказателното поле от Тони Тасев

61' ГОООЛЛЛ!! Фернандо Каранга е точен от бялата точка и прави резултата 3:1 за ЦСКА-София

68' ГОООЛЛЛЛ!!! ЦСКА-София вкарва четвърти гол! Каранга получи топката в наказателното поле и с прецизен нисък удар оформи своя хеттрик

75' ГООООЛЛЛЛ!!Ботев не се отказва и намаля резултата! Виана напредна отдясно след грешка на "червената" защита и подаде на Косоко, който хладнокръвно отбеляза на празна врата

84' ГООООЛЛЛ!!! Пети гол за ЦСКА-София! Отлична асистенция на Манолев, който от дълбочина намери Десподов в наказателното поле и младият нападател на "червените" с фино докосване от движение прати топката в мрежата

90'+1' ГОООЛЛЛ!! ЦСКА-София унижава съперника с шести гол. Десподов нахлу в наказателното поле, финтира защитник и от малък ъгъл вкара за втори път на Чворович

90'+3 Край на мача! ЦСКА-София разби Ботев с 6:2 в Коматево и се връща с гръм и трясък в играта