Маритимо - Ботев Пловдив, среща-реванш от третия предварителен кръг на Лига Европа, стадион "Ещадио дос Барейрос", начало 21.00 часа. Първата среща в България завърши 0:0.

Последните 10 срещи на Маритимо във всички турнири: Общо 3 победи, 5 равенства и 2 загуби. От тях 3 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 7 домакинства.

Последните 10 срещи на Ботев Пловдив във всички турнири: Общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби. От тях 3 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 5 гостувания.

Срещата можете да гледате НА ЖИВО ТУК и ТУК!

Маритимо - Ботев 2:0

1:0 Родриго Пиньо (33 - дузпа)

2:0 Рикардо Валенте (49)

Маритимо: 94. Шарлис, 4. Пабло Сантош, 5. Зайнайдин Жуниор, 6. Ердем Шен, 9. Родриго Пиньо, 11. Ебер Беса, 12. Едгар Коща, 14. Луиш Мартинс, 21. Жоао Гамбоа, 23. Бебето, 33. Рикардо Валенте

Ботев: 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 4. Виктор Генев, 70. Пламен Димов, 23. Йордан Минев, 14. Яя Меледже, 17. Лъчезар Балтанов, 10. Серкан Юсеин, 25. Крум Стоянов, 20. Омар Косоко, 9. Фернандо Виана

1 минута Начало на мача

3 минута. Удар на Косоко от дъгата на наказателното поле, но топката минава до гредата и излиза в аут

8 минута: Разбъркване в наказателното поле на Ботев, но Чворович майсторски излиза и лови топката

14 минута: Равностойно начало на мача. До този момент няма чисто голово положение пред една от двете врати

15 минута: Страхотен шанс за Маритимо. Шен напредна отдясно и пусна прострелно центриране към Валенте, който от точката на дузпата се размина с топката

18 минута: Центриране в наказателното поле на Ботев, но Чворович излиза и лови топката

25 минута: Уникален шанс за Ботев. Косоко намира Панов, който навлезе в наказателното поле на Маритимо, след което стреля, но Шарлис спаси

28 минута: Далечен удар на Лъчо Балтанов, но в аут

31 минута: Жълт картон за Крум Стоянов

32 минута: ДУЗПА ЗА МАРИТИМО. Пламен Димов прави безумна глупост в наказателното поле, като след центриране блъска с ръце играч на домакините

33 минута: ГОЛ! Маритимо - Ботев 1:0, голмайстор Родриго Пиньо от дузпа

41 минута. Страхотно положение за Маритимо, но Шен от чиста позиция пропуска

45 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

49 минута: ГОЛ! Маритимо - Ботев 2:0, голмайстор Рикардо Валенте. Беса открадна топката от Панов и пусна към Валенте, който преодолява Чворович.

58 минута: Далечен, но неточен удар на Йордан Минев

60 минута: Косоко намира Бризола, който стреля, но Шарлис спасява

69 минути: Удар на Шен, но Чворович показва класа и отразява

75 минута: Ботев се опитва да изнесе играта в по-предни позиции и да притисне Маритимо, но португалците много правилно пресират още в средата на терена и не дават много шансове на пловдивчани

90 минута: Три минути добавено време

93 минута: Край на мача. Маритимо - Ботев 2:0. Ботев отпада от Лига Европа