Левски и Септември се изправяш за седми път един срещу друг.

До момента 26-кратният шампион на България има 4 успеха, равенствата са 2 при голова разлика 12:3. През 1959 г., Септември измъкна 1:1 като гост, а другият мач, който тимът не губи, датира от 1960 г. - 0:0.

За последно те се срещнаха през сезон 1998/99 и Левски постигна две победи – 4:0 и 2:0 на "Герена".

Гледайте мача на живо ТУК!

В отсъствието на контузения Жуниор Мапуку, атаката на Левски повежда Серджиу Буш. Капитанът Божидар Митрев се завръща на вратата, а последните нови попълнения Холмар Ейолфсон, Антъни Белмонт и Жерсон Кабрал остават на пейката. Мартин Тошев започва в предни позиции за Септември, а капитанът Борислав Галчев също е титуляр за гостите.

Левски – Септември 2:0

Голмайстори: 1:0 Яблонски (44), 2:0 Обертан (89)

Левски: 21. Митрев, 19. Цветкович, 28. Яблонски, 3. Пиргов, 4. Горанов, 13. Гомес, 71. Панайотов, 15. Прохазка, 32. Обертан (90-Белмонт), 8. Вутов, 9. Буш (79-Мапуку)
Треньор: Делио Роси

Септември: 21. Георгиев, 22. Стоичков, 13. Траянов, 15. Добрев, 2. Предев, 14. Сандански (84-Калоянов), 8. Галчев, 7. Тилев (57-Патрик), 19. Гади (76-Костадинов), 20. Байду, 9. Тошев
Треньор: Николай Митов

София, ст.: "Георги Аспарухов"
Съдия: Ангел Ангелов
Жълти картони: Гомес, Панайотов (Левски); Сандански, Галчев (Септември)

Най-интересното по минути:

1' Начало на мача.

3' Опасно центриране на Крис Гади в наказателното поле на Левски, Яблонски със сигурна намеса чисти.

10' Нова добра атака за гостите, която завършва с далечен и много неточен изстрел на Сандански.

15' Панайотов намира Буш на границата на наказателното поле и румънецът отправя удар, който минава далеч от целта.

19' Фаул на добра за центриране позиция за Септември.

19' Галчев пробва директен удар, който излиза в аут.

23' ПЪРВА СЕРИОЗНА ОПАСНОСТ В МАЧА! След отличен пробив на Обертан, той намира Яблонски на чиста позиция, но ударът на защитника е блокиран.

26' ОБЕРТАН ОТНОВО ПОКАЗВА СТРАХОТНА КЛАСА! Бившият футболист на Манчестър Юнайтед пробива, Сандански му отнема топката, но той си я връща и намира Цветкович на чиста позиция. Изстрелът на сърбина обаче е безкрайно неточен.

28' И ОТНОВО ОБЕРТАН! Французинът стреля по диагонала, получава се рикошет, който помага на гостите.

30' ШАНС И ЗА ГОСТИТЕ! Тошев извежда Байду сам срещу Митрев, но капитанът на Левски внимава и избива.

32' Далечен удар на Галчев, който излиза в аут.

35' ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! Цветкович центрира отдясно и Буш засича с глава, но на сантиметри от целта.

39' ОБЕРТАН СТРЕЛЯ МОЩНО ОТ МАЛЪК ЪГЪЛ, Георгиев избива.

40' ПРОПУСК ЗА ГОСТИТЕ! Тошев стреля от движение от близко разстояние, топката се отбива в ръката на Яблонски, но е отсъден корнер, вместо дузпа.

44' ГООООЛ! Левски повежда в резултата! Гомес центрира от корнер и връхлитащият Яблонски с глава от вратарското поле матира Георгиев за 1:0!

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

49' ЗА СЕТЕН ПЪТ ОБЕРТАН Е НАД ВСИЧКИ! Той пуска чудесно подаване по земя към далечната греда, но Прохазка не успява да вкара.

54' НОВ ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! Обертан извежда Буш по диагонала, който стреля от движение, Георгиев спасява.

67' В последните минути Септември е много по-активен.

79' Хубав удар на Буш, Георгиев спасява.

87' Вутов излиза сам срещу вратаря и опитва технично да го прехвърли, но неуспешно.

89' ГООООЛ! Обертан най-накрая вкарва. Той преминава като на парад през трима бранители и с бомбен удар вкарва за 2:0!