Лудогорец - Истанбул Башакшехир, среща от Група "С" на Лига Европа, стадион "Лудогорец Арена", начало 22.05 часа. Разградчани са лидери в групата с 8 точки, следват Спортинг Брага (7), Хофенхайм (4) и турците (2).

Последните 10 срещи на Лудогорец във всички турнири: Общо 7 победи, 2 равенства и 1 загуба. От тях 4 победи, 2 равенства и 1 загуба в последните 7 домакинства.

Последните 10 срещи на Истанбул Башакшехир във всички турнири: Общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби. От тях 2 победи, 1 равенство и 3 загуби в последните 6 гостувания.

Първата среща между двата отбора в Турция завърши 0:0.

ЛУДОГОРЕЦ ИСТАНБУЛ ББ 1:2

1 минута. Начало на срещата

5 минута. Спокойни начални минути, действията се развиват основно в средата на терена

минута. Мисиджан разминава защитата на турците, но се засуети и изпусна да нанесе голов удар

12 минута. НЕВЕРОЯТНО СПАСЯВАНЕ НА РЕНАН. Вратарят на Лудогорец с мъка спаси отбора си след удар с глава на Ердинч, който не успя да вкара от три метра. Уникално положение за турците

19 минута. ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ. Козмин Моци вкарва с глава, но от положение на засада

20 минута: ГОЛ за гостите. Защитата на Лудогорец за пореден път направи фрапантна грешка и позволи на Висча от близо да вкара

28 минута: 2:0 за гостите. Фрей много точно насочи топката и прониза Ренан

35 минута. Гостите владеят инициативата и не дават почти никакви шансове на българите

37 минута. Най-чистото положение за Лудогорец, но далечен удар на Марселиньо минава до лявата греда на гостите

45 минута. Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

47 минута: УНИКАЛЕН ПРОПУСК НА ЛУДОГОРЕЦ. Резервата Кешеру изведе по перфектен начин Вандерсон, но той отблизо не успя да намери мрежата

60 минута: Лудогорец атакува, но до този момент не може да стигне до попадение

64 минута: ГООООООООООООООЛ: Марселиньо бележи за Лудогорец

70 минута: Уникален пропуск на Вандерсон

73 минута: И Пластун не успява да вкара

77 минута: Тотален натиск на Лудогорец, но българите така и не могат да стигнат до изравнителен гол

78 минута: УНИКАЛЕН РЕНАН. Вратарят на два пъти прави невероятни спасявания за Лудогорец

90 минута: Край на мача

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 12. Анисе, 30. Моци, 32. Пластун, 44. Горалски, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 93. Мисиджан

ИСТАНБУЛ ББ: 34. Гюнок, 4. Атамах, 6. Епуреану, 7. Висча, 17. Кахвечи, 18. Наполеони, 19. Ердинч, 29. Фрей, 39. Ердем, 80. Кайсара, 88. Инлер