Ботев Пловдив - Левски, среща от Първа лига на България, стадион "Коматево", начало 14.30 часа.

Последните 10 срещи на Ботев във всички турнири: Общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби. От тях 4 победи и 1 загуба в последните 5 домакинства.

Последните 10 срещи на Левски във всички турнири: Общо 5 победи, 3 равенства и 2 загуби. От тях 2 победи и 1 загуба в последните 3 гостувания.

В последните 10 директни срещи домакините имат 1 победа, гостите имат 6 победи и 3 пъти са завършили наравно. На домашния терен на Ботев Пловдив имат изиграни 5 срещи, като домакините имат 1 победа, гостите имат 1 победа и 3 пъти са завършили наравно.

Срещата можете да гледате НА ЖИВО ТУК

Ботев Пловдив: Кайзер, Филипов, Терзиев, Пиргов, Марин, Балтанов, Юсеин (Петков 75'), Неделев, Диого (Бризола 58'), Ндонгала (Димов 46'), Жоао Паоло

Левски: Митрев, Цветкович, Яблонски, Ейолфсон, Горанов, Гомез, Панайотов, Прохазка (С. Иванов 60'), Паулиньо (Кабрал 81'), Вутов (Буш 64'), Обертан

Ботев Пловдив - Левски 1:0

Голмайстор: Стивън Петков (80)

1' - Начало на мача.

4' - Грешка на Даниел Кайзер можеше да доведе до ранен гол за Левски. Стражът обаче спаси положението и не позволи на Габриел Обертан да открадне топката.

8' - Греда! Жоао Паоло нанесе здрава тупалка по диагонала, но топката се отклони в десния стълб на вратата на Божидар Митрев.

11' - Обертан получи топката и напредна опасно, но ударът му беше блокиран и кълбото излезе в ъголв удар.

14' - Жълт картон за Серкан Юсейн за зловещото му влизане в краката на Васил Панайотов

18' - Натиск на домакините, които обаче не успяват да стигнат до чисто положение

23' - Жълт картон за Антонио Вутов. Халфът бе принуден да спре непозволено откъсващият се Дуде Ндонгала.

28' - Греда! Обертан бе близо до гола след като засече добро центриране отдясно на Милош Цветкович.

36' - Филип Филипов отправи изстрел към вратата, но топката рикошира в крака на Холмар Ейолфсон и излезе в корнер.

38' - Исландският защитник наруши правилата и получи жълт картон.

41' - Червен картон! Димитър Пиргов допусна детинска грешка и бе принуден да спре непозволено откъсващият се Обертан.

45' - Още една греда! Тодор Неделев отправи снаряд от малък ъгъл, но отпката отново отказа да влезе във вратата.

Край на първото полувреме.

Начало на втората част.

49' - Обертан си опита късмета и шутира от далечно разстояние по земя, но топката премина на около метър от лявата греда.

53' - Жорди Гомес също пробва рефлекса на Кайзер, но стражът бе на мястото си.

58' - Иван Горанов получи жълт картон за груба игра срещу Неделев.

62' - Численото превъзходство на "сините" принуди домакините да се затворят в тяхната половина, което забави темпото на играта.

67' - Жоао Пауло пропусна страхотен шанс. Футболистът напредна опасно и шутира от гранцата на наказателното поле, но Митрев успя да избие топката.

69' - Силни минути за Ботев. Вече не си личи кой отбор е с повече футболисти на терена.

73' - Нова тупалка на Пауло изкара ангелите на "сините", но топката премина на сантиметри от лявата греда.

75' - Сержиу Буш направи пропуска на мача, след като засече центриране отдясно и от близко разстояние не успя да насочи топкта и тя излезе в аут.

80' - ГОЛ! Стивън Петков праща топката във вратата! Футболистът засече прекрасно центриране на Тодор Неделев и с глава направи резутата 1:0.

81' - Голмайсторът получи жълт картон, тъй като в радостта, той съблече фланелката си.