Байерн Мюнхен - Реал Мадрид, първи полуфинален сблъсък на Шампионската лига. Стадион "Алианц Арена", 21.45 часа българско време.

До момента най-успешните клубове в Германия и Испания са изиграли цели 24 мача помежду си (рекорд) в КЕШ/Шампионска лига, а показателите са на кантар - по 11 победи и две равенства (два пъти по 1:1). При голова разлика 37:36 в полза на иберийците.

Това ще бъде седмата среща на полуфинал между двата колоса, като баварците са продължавали напред четири пъти. Реал обаче спечели последните си пет мача срещу този съперник, вкарвайки цели 13 попадения, при само четири допуснати.

Грандовете са играли 11 пъти един срещу друг на елиминации, като иберийците имат предимство с шест класирания напред. Тяхната звезда Кристиано Роналдо е отбелязал седем попадения в последните си три мача срещу най-успешния германски клуб и общо девет в шест срещи.

Можете да гледате сблъсъка на живо в интернет ТУК!

Байерн Мюнхен - Реал Мадрид 1:2

1:0 Кимих - 28'

1:1 Марсело - 44'

1:2 Асенсио - 57'

Байерн Мюнхен: Улрайх, Хумелс, Боатенг, Кимих, Рафиня, Мартинес, Хамес, Мюлер, Рибери, Робен, Левандовски

Реал Мадрид: Навас, Рамос, Варан, Карвахал, Марсело, Каземиро, Модрич, Кроос, Иско, Кристиано, Васкес

Акценти:

1' Байерн с първо положение след 20 секунди! Левандовски центрира за Мюлер, но той не успява да засече добре.

8' Ариен Робен е заменен принудително от Тиаго Алкантара.

17' Шут на Иско е блокиран.

19' Точен удар на Рафиня, но се получи нещо като подаване за Кейлор Навас.

22' Дълго подаване на Иско за Кристиано, но Улрайх излиза и улавя.

23' ОПАСНО! Рафиня не успява да изчисти и Карвахал нанася удар, но Улрайх внимаваше!

28' ГОООЛ! Байерн повежда! Джошуа Кимих нахлува отдясно и отправя диагонален удар, който изненада Навас.

34' Втори удар за Байерн в кадрови план! Боатенг е заменен принудително от Зюле.

34' Фрааанк! Каква възможност за Рибери, който оставаше сам срещу Навас, но не си пое добре и подари топката на съперника.

38' Бодичек на Карвахал срещу Рафиня. Бекът на Байерн се търкаля на земята, но няма картон за испанеца.

41' Матс Хумелс стреля акробатично от въздуха при изпълнение на корнер, но успява да уцели вратата.

44' ГОООЛ за Реал! Марсело вкарва в долния десен ъгъл!

45' Край на първата част!

46' Играта е подновена!

51' Рибери търси Мюлер в наказателното поле, но германецът е затворен от бранител.

56' Левандовски сваля с глава в наказтелното поле, но печели само корнер.

57' ГОООЛ! Реал нанася втори удар! Рафиня прави груба грешка, което води и до контра на Реал. Васкес подава за Асенсио и той бележи в долния десен ъгъл!

59' Навас спасява удар на Рибери отблизо!

63' Нов снаряд на Рибери и Навас отново спасява!

67' Претенции на Байерн за дузпа, но Кайперс отново не ги уважава.

69' Неточен удар на Рибери.

71' ОТМЕНЕН гол на Кристиано! Той си пое с ръка и вкара зрелищно с левачката по диагонала, но Кайперс не зачете попадението.

76' Улрайх спасява удар на Бензема отдясно.

83' Спокойствие на терена. Дали това не е затишие пред буря?

88' Левандовски пропуска от удобна позиция след хубав пас на Толисо!