ЦСКА - Адмира Вакер играят при резултат 3:0 в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа, стадион "Българска армия", начало: 20:00 часа.

Последното участие на гостите в Лига Европа бе през 2016, когато отборът понесе поражение с общ резултат 4:1 от чешкия Слован Либерец.

Представянето на Адмира извън дома в Лига Европа е непостоянно, като клубът е спечелил 2, завършил наравно 2 и загубил 1 от последните си 5 визити.

Адмира пък има относително непостоянно представяне в Лига Европа. Въпреки това, от дебюта на австрийците в надпреварата през 2012, тимът е надделял само в 4 от 10 двубоя. ЦСКА е фаворит на хартия и според куп специалисти ще продължи напред.

Можете да гледате мача на живо в интернет ТУК!

ЦСКА: Черниаускас, Перейра, Чорбаджийски, Секулич, Жеферсон, Пинто, Бикел, Жоржиньо, Десподов, Джеси, Мауридес

Адмира: Лейтнер, Спасич, Бауер, Тьолке, Старкъл, Цвершиц, Бакъш, Хюлманд, Ворсагер, Кадлец, Яколиш

ЦСКА - Адмира 3:0

1:0 - Кирил Десподов 29'

2:0 - Кирил Десподов 34'

3:0 - Мауридес 38'

1' - Начало на мача.

3' - "Черените" наложиха силна преса, дълбоко в половината на съперника, която видимо смути играчите Адмира.

4' - Жоржиньо центрира отляво, вратарят Лайтнер се намеси неубедително, но за лош късмет на домакините нямаше кой да прати кълбото в опразнената врата на гостите.

13' - Марин Яколиш надбяга Борис Секулич. Последва опит за подаване към Щаркъл, но в заветния миг Божидар Чорбаджийски се намеси геройски

15' - Едвин Джеси проби добре отляво и подаде към Жоржиньо. Футболистът шутира, но защитник на гостите парира удара.

21' - Кадлец отправи диагонален изстрел от границата на наказателното поле, топката обаче рикошира в крака на Чорбаджийски и излезе в корнер.

25' - Страхотен пробив на Десподов отдясно завърши с подаване към Мауридес в опасна близост до вратата. Бразилецът обаче не овладя добре топката и тя му бе отнета.

29' - ГОЛ! Центриране отляво намери главата на Кирил Десподов, който почти от точката на дузпата прониза противниковата врата - 1:0.

31' - Дузпа! Не, съдията Джон Бийтън тук си затвори очите, след като Тьолке повали на земята откъсващия се Жоржиньо.

34' - ГОЛ! Отново Десподов! Нападателят бе изведен по прекрасен начин от Едвин Джеси и хладнокръвно прати топката във вратата на Лейтнер.

37' - Дузпа! Този път Бийтън е категоричен след като Спасич игра с ръка в наказателното поле.

38' - ГОЛ! Мауридес бе безкомпромисен от бялата точка - 3:0.

45' - Край на първото полувреме.

46' - Начало на втората част.

50' - Техничен изстрел на Рубен Пинто от границата на пеналтерията мина над напречната греда.

57' - Синан Бакъш получи добро подаване на линията на наказателното поле, завъртя се и шутира, но Витаутас Черниаускас бе на мястото си и улови топката.

63' - Логичното се случи. ЦСКА намали темпото на игра и не бърза с атаките към противниковата врата.

72' - Хубаво центриране на Валхем Ворсагер намери Марко Кадлец, който прати топката с глава към вратата. Кълбото мина покрай лявата греда.

76' - Десподов пробва да изненада стража на Адмира с изстрел от пряк свободен удар от нестандартна позиция. Все пак кълбото попадна в ръцете на Лайнтер.

86' - Двата тима доиграват срещата, а австрийците очевидно нямат намерение да рискуват с финален щурм, за да върнат поне едно попадение.