Славия и Хайдук Сплит играят при резултат 2:3 в реванша от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Стадион "Васил Левски", 19:00 часа.

"Белите" имат своите шансове за краен успех с оглед добрия футбол, който практикуват, но ще е трудно да бъде победен Хайдук с два гола разлика.

Все пак столичани ще направят всичко по силите си да не загубят този двубой и ще опитат да надскочат себе си и да продължат към следващата фаза на турнира.

Можете да гледате срещата на живо в интернет ТУК!

Славия - Хайдук 2:3

0:1 - Станко Юрич 24'

1:1 - Галин Иванов 45'

1:2 - Мийо Цаткаш 54'

2:2 - Георги Йомов 70'

2:3 - Мийо Цаткаш 86'

Славия: Стергиакис, Велковски, Гамаков, Станисавлевич, Мартинов, Карабельов, Узунов, Иванов, Цветанов (Шоколаров 58'), Йомов, Чунчуков (Ангелов 71')

Хайдук: Любич, Фомитшов, Лопес, Микулич, Юранович, Беширович (Юрич 6'), Бари (Вучур 77'), Цакташ, Гюрчо (Шего 65'), Башич, Саид

1' - Начало на мача.

3' - Домакински натиск от страна на Славия, "белите" търсят ранен гол.

6' - Принудителна смяна за гостите. Юрич заменя Беширович.

9' - Опасностите пред двете врати липсват, въпрреки че домакините владеят повече топката.

14' - Опасно центриране в наказателното поле на Славия, но Стергиакис се намеси решително.

20' - Равностоен двубой, двата отбора така и не успяват да се изненадат.

24' - ГОЛ! Станко Юрич прати топката с глава във вратата на Стергиакис.

31' - Удар от фаул на Галин Иванов в стената. Домакините претендират, че футболист на Хайдук е играл с ръка, но дузпа не бе отсъдена.

43' - Опасна атака можеше да доведе до втори гол за гостите. Защитата на Славия обаче се справи.

44' - Дузпа! Домакините имат възможност да изравнят резултата, след като Карабельов бе фаулиран в наказателното поле.

45' - ГОЛ! Галин Иванов остана хладнокръвен и прати топката във вратата - 1:1.

45+2' - Край на първото полувреме.

46 - Начало на втората част.

53' - Дузпа! Гостите също получиха право да изпълнят удар от бялата точка след игра с ръка на Карабельов.

54' - ГОЛ! Мийо Цакташ е безмилостен - 1:2.

64' - Грешка на вратаря Любич позволи на Чунчуков да създаде нещо опасно. Футболистът обаче не успя да стигне достатъчно бързо до топката и опасността е предотвратена.

69' - Хайдук се настани трайно в половината на "белите" търсейки трето попадение.

70' - ГОЛ! Георги Йомов се разписва за Славия след добра контраатака на домакините.

82' - Милчо Англеов! Футболистът пропусна прекрасна възможност за "белите".

86' - ГОЛ! Центриране от пряк свободен удар намери главата на Цаткаш, който се разписва за втори път за 2:3.