Левски ще изиграе първия си мач под ръководството на новия треньор Славиша Стоянович. Това е гостуване на новака Ботев Враца в Монтана.

Левски е в серия от четири поредни победи над Ботев Враца в елита, като в тях допусна само един гол. Това стана при последния мач между двата отбора през 2013 г. – 3:1 за столичани. Общият баланс показва страхотно превъзходство за "сините" – 36 успеха, 13 равенства и 7 загуби при голова разлика 124:46.

Гледайте мача на живо ТУК!

Ботев Враца - Левски 0:2

Голмайстори: 0:1 Костов (8), 0:2 Кабрал (85)

Ботев: Митов, Фиданин, Иванов, Керчев, Васев, Гаджев, Апостолов, Ненов, Михайлов, Атанасов, Домовчийски

Левски: Полачек, Белаид, Ейолфсон, Яблонски, Цветкович, Гомес, Тиам, Кабрал, Мариани, Обертан, Костов

Най-интересното по минути:

1' Начало на мача.

2' Далечен удар на Даниел Гаджев излиза в аут.

8' ГООООЛ! Стрхотна атака на Левски. Обертан пуска пас към Мариани в наказателното поле, той с едно докосване намари Станислав Костов, който първо не успява да засече, но след това е точен за 1:0!

27' Скучни минути на мача в Монтана.

33' Уда на Ненов от дистанция, Полачек лови. Домакините имат претенции за игра с ръка в наказателното поле, които не са уважени.

40' Костов беше намерен в наказателното поле, обърна и стерля, но ударът му е блокиран от защитник.

42' Домовчийски е изведен и шутира по диагонала, но Полачек спасява. Нападателят обаче се е намирал в положение на засада, която е маркирана.

44' Удар на Апостолов минава над вратата.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

46' ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Кабрал е намерен с дълъг пас и стреля по земя, но Кръстев лови.

50' Удар на Атанасов е блокиран.

67' Керчев засече с глава центриране от корнер, но праща кълбото над вратата.

68' Удар на Мариано излиза в аут.

71' ПРОПУСК ЗА БОТЕВ! Мариани греши в наказателното поле на Левски, Спас Георгиев стреля, но Яблонски блокира шута.

72' НОВ ШАНС ЗА БОТЕВ! Георгиев отново се озовава на чиста позиция и отправя удар по диагонала, този път Холмар чисти.

80' ХУБАВА АТАКА ЗА ЛЕВСКИ! Белаид извежда Кабрал, но ударът му минава над гредата.

82' Удар на Гомес, Кръстев спасява.

85' ГОООООЛ! Левски слага точка на спора. Кабрал с чудовищен удар точно под горната греда матира Кръстев и подсигурява победата на гостите.