България и Норвегия играят при резултат 1:0 в двубой от Лига 3 на Група С от Лигата на нациите. Стадион "Васил Левски".

България се възползва по отличен начин от своите шансове в гостуването си на Словения в четвъртък и успя да стигне до ценен успех с 2:1. И двете попадения бяха дело на Божидар Краев.

Норвегия пък победи Кипър с 2:0 в първия кръг и е начело в групата, което превръща мача днес в дългоочаквано зрелище.

Можете да гледате срещата на живо в интернет ТУК!

България - Норвегия 1:0

България: Илиев, Бандаловски, Бодуров, Чорбаджийски, Попов, Костадинов, Райнов (Василев 48'), Краев (Малинов 82'), Десподов (Горанов 74'), Иванов, Попов

Норвегия: Ярстейн, Елабделауи, Нордтвайт, Айер, Мелинг, Йохансен (60'), Хенриксен, Берге (Селнес 78'), Елюнуси, Йонсен (Сьорлод 46'), Кинг

1' - Начало на мача.

5' - Герой! Пламен Илиев с изключително феноменална и решаваща намеса, след като Йонсен се оказа очи в очи с българския страж.

8' - Гостите очевидно се чувстват комфортно на "Васил Левски" и може да се каже, че започват по-добре мача.

14' - Груба игра и множество нарушения в последните минути. Българите започнаха да поглеждат към наказателното поле на Ярстейн.

17' - Жълт картон за Ивелин Попов.

20' - Далечен изстрел на Йохансен. Топката минава покрай дясната греда.

27' - Бавното темпо продължава да е налице, а българите така и не успяват да намерят път към наказателеното поле на гостите.

37' - Жълт картон за Маарс Йонсен.

38' - Йонсен получи прекрасен пас в пеналтерията. Футболистът шутира от точката за дузпа и за наш късмет топката мина на сантиметри от лявата греда.

43' - Нова прекрасна проява на Илиев. Кинг проби опасно отдясно и шутира по диагонала, но Тигъра отново показа рефлекс и улови.

45' - Хенриксен също е оцветен в Жълто.

45+2' - Край на първото полувреме.

46' - Начало на втората част.

48' - Жълт картон и за Мартин Райнов.

50' - Мартин Райнов излиза. Радослав Василев влиза на негово място.

57' - Жълт картон за Берге, който спря перспективна атака на Ивелин Попов.

58' - ГОООООООООЛ! Радослав Василев засече по прекрасен начин с глава центриране на Страхил Попов!

60' - Фосум влиза на мястото на Йохансен.

67' - Бодуров! Защитникът засече с десния крак остро подаване от корнер. Ударът, който отправи обаче бе прекалено слаб.

70' - Попадението определено раздвижи играта, като гостите засилиха опитите си да разпечатат вратата на Илиев.

74' - Иван Горанов влиза на мястото на Кирил Десподов.

77' - Нордтвейт също е оцветен в жълто.

78' - Селнес заменя Берге.

80' - Сьорлод стреля с глава от удобна позиция след центриране от корнер, Илиев е на мястото си.

82' - Кристиян Малинов влезе на мястото на Божидар Краев.

88' - Хавард Нордтвейт отива под душовете, след като получи втори жълт картон.

90+5' - Край на мача.