Барселона и Реал Мадрид, играят при резултат 1:1 в първи полуфинален двубой за Купата на Испания. Стадион "Ноу Камп", 22:00 часа българско време.

Това е първото от трите издания на Ел Класико, които ще видим в рамките на месец. Каталунците преследват невижданите до момента пет поредни триумфа в турнира, но "кралете" са техен кошмар за Купата напоследък.

Реал Мадрид е последният отбор, победил Барса в турнира (на финала през 2014 година), както и последният противник, който елиминира "блаугранас" преди финала. Това се случи също на полуфиналите един сезон по-рано.

Сезон 2011/12 е единственият случай през новия век, в който каталунците излизат крайни победители от Ел Класико за Купата.

Можете да гледате мача на живо в интернет ТУК!

Барселона - Реал Мадрид 1:1

0:1 - Лукас Васкес 6'

1:1 - Малком 57'

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Ленгле, Алба, Ракитич (Видал 63'), Бускетс, Артур, Малком (Аленя 76'), Коутиньо (Меси 64'), Суарес

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Модрич, Йоренте (Каземиро 63'), Кроос, Лукас (Асенсио 84'), Винисиус (Бейл 64'), Бензема

1' - Начало на мача.

3' - Филипе Коутиньо бе изведен в опасна голова позиция. Бразилецът обаче бе в положение на засада.

5' - Йоренте! Халфът получи на дъгата на пеналтерията шутира мощно. Марк-Андре тер Стеген обаче изби.

6' - ГОЛ! Лукас открива резултата! Грешка в защитата на Барса позволи на Карим Бензема да подаде към Васкес, който се намираше в удобна позиция - 0:1.

10' - Напрежението си каза думата. Жълт картон за Серхио Рамос.

13' - Опасна контраатака на Реал завърши с опасно нахлуване на Винисиус Жуниор в наказателното поле. Опитът му за изстрел обаче беше блокиран.

18' - Нова грешка на Барса. Този път в средата на терена. Бензема напредна и подаде към Винисиус. Бразилецът обаче сбърка с ключовото подаване.

20' - Малком! Футболистът бе изведен сам срещу Кейлор Навас, но не можа да го преодолее. Секунди след това бе отсъдена несъществуваща засада.

23' - Винисиус за пореден път притесни Семедо и подаде към точката на дузпата, където беше Тони Кроос. Германецът обаче загуби равновесие и отправи неточен шут.

27' - Пике! Защитникът се извиси над всички след центриране от пряк свободен удар, но прати топката над напречната греда.

31' - Семедо бе добре изведен в пеналтерията, но пасът му към Луис Суарес бе пресечен.

32' - Греда! Този път Иван Ракитич засече с глава центриране от свободен удар.

35' - Суарес! Малком намери Суарес на границата на пеналтерията. Уругваецът шутира, но Навас се намеси по прекрасен начин.

39' - Силни минути за домакините. Барса владее повече топката и опитва различни начини да изравни.

43' - Семедо е оцветен в жълто.

45' - Край на първото полувреме.

46' - Начало на втората част.

48' - Барселона запазва притежанието на топката с къси подавания, изчаквайки грешка от страна на съперниковата защита.

51' - Нова опасна контраатака завърши с пореден грешен пас на Винисиус в ключов момент.

53' - Коутиньо шутира от дъгата на наказателното поле. Топката мина над напречната греда.

56' - Жълт картон за Марсело.

57' - ГОЛ! Малком е точен за домакините! Ракитич нацели гредата. Топката отскочи в краката на Малком, който от трудна позиция я прати във вратата на Навас.

59' - Жорди Алба получи жълт картон.

66' - Защитникът проби към наказателното поле, но не успя да си освободи пространство за удар.

68' - Влизането на Лионел Меси видимо раздвижи играта. В рамките на 2 минути аржентинецът притесни защитата на гостите на няколко пъти.

74' - Спокойни минути на "Камп Ноу". Вероятно двата отбора нямат намерение да правят излишни рискове до края на срещата.

81' - Гарет Бейл! Тотална неразбория в защитата на Барса позволи на Бензема да подаде към уелцеца. Бейл шутира, но геройски шпагат на Жерар Пике парира удара.

84' - Добра атака на каталунците завърши с подаване на Семедо към Меси. Аржентинецът отправи удар от малък ъгъл, но Навас внимаваше и улови топката.