Косово - България, двубой от квалификационна група "А" за класиране на Евро 2020, 21.45 часа българско време.

Момчетата на Петър Хубчев нямат право на грешна стъпка след загубените две точки срещу Черна гора в София, ако искат да имат реални шансове за класиране на шампионата на Стария континент.

Двата отбора излизат за първи път един срещу друг, като домакините изобщо не са за подценяване. Наскоро те врътнаха престижно 2:2 с Дания, а през ноември миналата година размазаха Малта и Азербайджан с обща голова разлика 9:0 в Лигата на нациите.

Косово - България 1:1

0:1 Васил Божиков (39)

1:1 Зенели (61)

Косово: Мурич; Войвода, Рахмани, Алити, Целина; Шала, Х, Крезиу; Рашица, Кололи, Зенели; Мурики

България: Николай Михайлов; Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Антон Недялков; Симеон Славчев, Георги Костадинов; Тодор Неделев, Ивелин Попов, Кристиян Малинов; Спас Делев

1 минута: Начало на мача

2 минута: Уникален шанс пред България. Ивелин Попов е изведен отдясно, но прибързано стреля и Мурич без проблеми лови

7 минута: Спокойно начало на мача. Действията се развиват в средата на терена

9 минута: Късмет за България: Рашица бе изведен зад защитата на България, подмина технично Николай Михайлов, последва и удар към празната врата, но Антон Недялков в последния момент с шпагат чисти от голлинията. Страхотно положение за домакините,но за щастие не се стигна до гол във вратата ни

15 минута: Двата отбора едва не се хванаха за гушите, след като Рахмани блъсна с две ръце Кристиян Малинов при спряна игра, но не последва дори жълт картон. Съдията Мажейка успя да усмири играчите и ги предупреди само устно

18 минута: Поредни ексцесии на терена, след като Войвода влезе брутално на Спас Делев. Последва блъскане от страна на Антон Недялков, който потърси сметка на Войвода. Всичко завърши с жълти картони за Войвода и Недялков

25 минута: Поредна опасност пред наказателното ни поле, но Мурики не успя да нанесе удар от точката на дузпата и това ни спаси

34 минута: Скучни последни минути, без каквито и да било положения пред една от двете врати.

35 минута: Нов пропуск за Косово. Целина навърза защитата ни, след което нанесе остър удар от границата на наказателното поле, но Николай Михайлов спасява

39 минута: ГОООООООООООООООООООООЛ! Косово - България 0:1, голмайстор Васил Божиков. След ъглов удар топката достигна до Божиков, който с глава вкарва красиво попадение

43 минута: Симеон Славчев е изведен зад защитата на домакините, но е отсъдена несъществуваща засада

44 минута: Николай Михайлов спасява удар на Рашица

45 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

48 минута: Натиск на домакините, които се опитват да притиснат "лъвовете"

52 минута: Уникално положение за България, но удар на МАлинов е блокиран от играч на Косово

56 минута: ГРЕДА за Косово. Поредна грешка в защитата ни позволи на Мурики да се добере до топката  ида среля по диагонала в лявата греда зад Михайлов

61 минута: ГОЛ за Косово. Зенели стреля остро от дъгата на пеналта, хвана неподготвен Николай Михайлов и успя да опъне мрежата за 1:1.

72 минута: Удар на Тодор Неделев от фаул, но топката излиза в аут

87 минута: Късмет за България, топката минава над горната ни греда

89 минута: Уникални положения за Косово, Николай Михайлов ни спасява

90 минута: Три минути добавено време

93 минута: Край на мача. Косово - България 1:1