ЦСКА и Левски играят при резултат 0:0 в двубой от плейофната фаза на Първа лига, игран на националния стадион "Васил Левски".

ЦСКА се намира на второто място в класирането с актив от 64 точки, като има три пункта по-малко от лидера Лудогорец. "Червените" надиграха Берое с 2:0 в последния си шампионатен мач минали уикенд, но през седмицата загубиха с 2:3 от Ботев Пловдив в първия мач от 1/2-финалите за Купата на България.

При Левски положението никак не е розово. Единственото успокояващо за момента е, че "сините" са се бетонирали на 3-ото място. 26-кратните шампиони са с 11 точки пред четвъртия Ботев Пловдив.

Преди седмица тимът от Подуяне изпусна последния си шанс да остане в битката за титлата в Първа Лига. Левски загуби на националния стадион с 0:2 от Лудогорец и отново скандалите, по-време и след мача, заличиха добрите футболни моменти от двубоя.

Гледайте мача на живо от този линк

ЦСКА - Левски 0:0

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Иван Турицов, Николай Бодуров, Нуно Томаш, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Рубен Пинто, Кристиян Малинов, Жоржиньо, Един Джеси, Али Соу

Левски: Николай Михайлов, Живко Миланов, Хали Тиам, Нуно Рейш, Луи Нганиони, Мартин Райнов, Илия Юруков, Давиде Мариани, Станислав Иванов, Паулиньо, Станислав Костов

1' - Начало на мача.

3' - Двата тима се борят за надмощие в средата на терена.

8' - Греда! Кристиян Малинов демонстрира точен мерник след изпълнение на пряк свободен удар, късмет за Николай Михайлов.

13' - Жълт картон за Живко Миланов.

22' - "Червени" и "сини" търсят пролука в противниковата защита, но неуспешно до момента.

26' - Изчистена топка по земя стигна до Хали Тиам. Футболистът си пробва късмета от далечно разстояние, но фалцовият му удар не беше точен.

27' - Дълъг пас бе на път да намери откъсващия се напред Али Соу. Михайлов предвиди случващото се и излезе извън наказателното поле, за да изчисти с глава в тъч.

31' - Опасно центриране отдясно на Иван Турицов стигна до непокрития Рубен Пинто. Футболистът игра с глава, но топката мина на сантиметри от лявата греда.

38' - Жоржиньо! Али Соу изведе гвинееца с португалско гражданство по дясното крило. Той напредна и стреля по диагонала, но неточно.

40' - Опасна атака на "червените" завърши с подаване на Кристиян Малинов към Соу. Футболистът шутира, но топката рикошира в крака на Живко Миланов и излезе в ъглов. При последвалото центриране Николай Бодуров се извиси над всички, но ударът му с глава не намери рамките на вратата. Силни минути за ЦСКА.

45+1' - Край на първото полувреме.

46' - Начало на втората част.

49' - Греда! Станислав Костов се измъкна от Нуно Томаш и отправи мощна тупалка на метър-два от линията на наказателното поле, но нацели левия страничен стълб.

51' - Мачът е прекъснат, заради димка, която ограничава видимостта на терена.

53' - Играта е подновена.

56' - Рубен Пинто шутира след разбъркване в наказателното поле на Левски. Топката рикошира в Нуно Рейш. Останаха съмнения, че защитникът е играл с ръка.

57' - Жълт картон за Нуно Рейш.

61' - Изстрел на Давиде Мариани от пряк свободен удар се озова право в ръцете на Витаутас Черниаускас.

62' - Кристиян Малинов е оцветен в жълто.

64' - Един Джеси е заменен от Евандро.

67' - Жълт картон за Валентин Антов.

68' - Накъсана игра и твърди единоборства. Типична ситуация в тези моменти.

69' - Домакините претендират за дузпа за нарушение на Луи Нганиони в наказателното поле срещу Жоржиньо. Страничният съдия обаче бе вдигнал флага си за засада, каквото нямаше.

73' - Нова претенция за наказателен удар. Подаване отдясно бе пресечено от ръката на Нганиони. Съдията Станислав Тодоров отново остава безмълвен.

78' - Рафаел Енрике заменя Жоржиньо.

81' - Богдан Вашчук заменя Станислав Костов.

86' - Николай Бодуров е оцветен в жълто.

90' - 5 минути добавено време.

90+2' - Живко Миланов подаде към Паулиньо. Бразилецът пък намери връхлитащия Мариани, чийто удар обаче бе спасен от Черниаускас.

90+5' - Край на мача.